Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Szerintetek egyes ásványvizek...

Szerintetek egyes ásványvizek alkalmasak vízlágyításra?

Figyelt kérdés

Ép a kezemben van egy aquarius ásványvíz. Adatai:

Kalcium: 39,3 mg/l ; Magnézium: 27,9 mg/l

Nátrium: 53 mg/l ; Hidrogén-karbonát: 378 mg/l

Összes oldott anyag: 517 mg/l


Azt ugye tudjuk, hogy 10 mg/l kalcium egy német keménységi fok, eszerint nyilván megfelelne. Viszont a hidrogén-karbonát és a nátrium nem túl sok benne? Hogyan reagálhatnának rá a halak?


2011. jún. 4. 16:40
 1/9 anonim válasza:

Szerintem nem jól.. én nem biznék a cimkén szereplő összetétel leirásnak.

Inkább fell kellene forralni sima csapvizet.( klór tartalom kipárolog) le kell hüteni és abba rakni a halacskákat...:)

2011. jún. 4. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
79%
NEM!
2011. jún. 4. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 Platypus ***** válasza:

Inkább vízkeményítésre. Vegyél egy tesztet és nézd meg mit is kapsz konkrétan, én még nem találtam 18 NK-nál lágyabbat.

Egy halasboltban felénk 30 Ft egy liter ozmovíz, az még olcsóbban is jön ki mint az ásványvíz.

2011. jún. 4. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Ne csak a kalciumot nézd. Az állandó és változó keménység adja meg összesen a keménységet. A hidrogén-karbonát például, amiből 378 mg/l van, eléggé számottevő.

Egyáltalán nem alkalmasak vízlágyításra, azért ásványvíz a nevük, mest sok ásványi anyagot tartalmaznak.

2011. jún. 4. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 gfero ***** válasza:
ioncserélt vízzel lágyítsd a csapvizet az ásványvíz mint már leírták nem alkalmas
2011. jún. 4. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Az ioncserélt víz szép és jó, csak nálunk tescoban 350 Ft (most le volt árazva 250-re). Nálunk az akvarisztikai boltban nem lehet kapni lágyított vizet ^^. Eső csak nem akar esni már hetek óta, pedig környékünkön olyan üzemek vannak, amelyek nem bocsájtanak ki füstöt, így szerintem gyűjthetnék esővizet.

Az ioncserélő gyantákról pedig azt olvastam, hogy a kalciumot és magnéziumot eltávolítják, de valahogy a nátrium túlsúlyban lesz és így "sós" lesz a víz.

Van egy rég nem használt pálinkafőzőnk üveg lepárlócsővel, csak hát egy palack gáz sem olcsó. Szóval fogalmam sincs, hogy most mi legyen.

2011. jún. 4. 17:32
 7/9 anonim ***** válasza:

Sőt továbbmegyek, még az ioncserélt sem az igazi, desztillált lenne a leglobb. Az meg 10-szer annyi.

Ha nem tudod finanszírozni, ne tarts olyan halakat, akiknek lágyítani kell.

2011. jún. 4. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 gfero ***** válasza:
nem értelek 50 ft 1 liter ennél az ásványvíz se olcsóbb és az akcio hülyeség 200-250 -ért lehet kapni 5 liter .
2011. jún. 4. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Szerezz be egy RO készüléket. Használtan nem túl drága.
2011. jún. 4. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!