Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Mit változtatnátok az akvárium...

Mit változtatnátok az akváriumomon és mi tetszik benne? (kép lent)

Figyelt kérdés

[link]

ja és hátulra még egy sor hínárt teszek, hogy teljes legyen

Tegnap töltöttem fel vízzel, de miért olyan homályos a víz még mindig?


2011. jún. 5. 11:49
 1/9 Platypus ***** válasza:
Először is elfelejteném a tündérhínárt. Ennek a növénynek hatalmas a fény és tápanyagigénye. 1w/liter körüli világításra van szüksége és erőteljes tápozásra. Nem egy átlagosan felszerelt akváriumba való. Gyári tetőből még nem láttam olyat, ami akár a közelébe ért volna az igényeinek. A másik növényt sem biztos, hogy egyáltalán életben lehet tartani ezzel a felszereléssel. Ide inkább jávai moha, Anubias, gömbalga és Cryptocoryne nevillii passzolna. Ha a mohát rákötözöd a cserepekre, akkor sokkal természetesebben néznek ki.
2011. jún. 5. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

a boltban azt mondták, h ez majd jó lesz

de amúgy én "csak" a halakat szeretném látni, nem akarok sok növényt bele

2011. jún. 5. 12:05
 3/9 A kérdező kommentje:
és Sera Florena 50ml folyékony táp jó lesz bele?
2011. jún. 5. 12:34
 4/9 anonim ***** válasza:

Hát, a boltban sok mindent mondanak... Hidd el, nem lesz jó. Először a "villáit" fogja hullatni, aztán elrohad az egész. A háttér sövényesítése nagyon jó ötlet, de akkor inkább vallisneriával csináld, az talán megmarad.

Ezek a cserepek számomra mind alakban, mind színben idegenek egy akváriumba, inkább valamilyen faágat választanék a helyedben. De persze ha neked tetszik, akkor semmi probléma vele.

Fogadd meg Platypus növényes tanácsait, hidd el, jót akar és ért is hozzá. Én is csak ezeket tudom ajánlani.

2011. jún. 5. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
A sera florena a legdrágább növénytáp és nincs is meg benne minden, ami kell. Én az easy-life profitot javaslom.
2011. jún. 5. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Aranyos és szép, de tényleg nem fog megmaradni a hínár hátul :/


Vallisneria nekem régen mintha lett volna, de abból a vastag egyenes fajta, és az elrothadt. Úgy a gyökerétől kezdett barnulni.


Csavart levelű vallisneriám még nem volt, azt esetleg megpróbálhatnád.


Bacopa növényt tudom javasolni, az nálam táp nélkül is szép volt mindig. Az egy tök jó növény :)

2011. jún. 6. 02:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

és ha tápozom a hínárt akkor se?

nem elég neki 24W?, vagy miért?

2011. jún. 6. 13:18
 8/9 Platypus ***** válasza:
A 24 W akkor elég a hínárnak, ha egy 20-25 literes akváriumban van. Hiába tápozod, ha nincs meg a szükséges fénymennyiség, akkor elpusztul.
2011. jún. 6. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 Sule Adam válasza:
Szerintem is az a tunderhinar nem jo ,azonkivul azt a szurot meg a melegitot el kene dugni egy disszel vagy egy novennyel,(es szerintem abba az akvariumba kene nehany hal is :D)
2011. jún. 13. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!