Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Mit gondoltok erről az összeál...

Mit gondoltok erről az összeállításról? (a többi lenn)

Figyelt kérdés

Sziasztok !


Úgy gondoltam , hogy én is belevágok az akvarisztikába! :)


Kinéztem pár halat és úgy gondolom , hogy megkérdezem a véleményeteket erről az összeállításról!:


1 hím sziámi harcoshal

1 hím és 3 háromsávos törpesügér

6 hím 6 nőstény törperazbóra

5 hím és 5 nőstény olajfoltos harcsa

5 hím és 5 nőstény ceyloni díszmárna


ezeket mind egy 100 l -es akváriumba szeretném tartani.


Növényekben viszont már segíthettek és milyen erős felszerelések legyenek benn az akváriumba!


Előre is köszi a válaszokat


2011. jún. 6. 18:24
 1/8 anonim ***** válasza:

Hát hallod-e, nem kis fába akarod vágni a fejszédet. A legnehezebben tartható halakat sikerült összeválogatnod a betta kivételével.


Akármilyen lelkes vagy, és akármeddig tanulsz, ajánlatos inkább zebrasügérekkel, vitorlsáokkal, ancikkal, guppikal, neonokkal, tetrákkal, bettákkal, endler guppikkal

2011. jún. 6. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
az lemaradt hogy kezdeni.
2011. jún. 6. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Szerintem sok lesz a hal!


A márna meg a betta kizárják egymást! Utóbbi nem lesz hosszú életű mellettük.

2011. jún. 6. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

első!


kérhetnék egy összeállítást ez előbb elhangzott halakból?

2011. jún. 6. 18:37
 5/8 Platypus ***** válasza:

A törperazbórák olyan kicsik, hogy az átlagos bolti fiatal példányok beférnek egy betta vagy törpesügér szájába is. Nano halakat nem jó nagyobb halakkal keverni. El kéne döntened, hogy néhány, átlagos méretű halat szeretnél, vagy sok nano halat. Mindkettő együtt csak problémákat szül. És eleve túl sok halat képzeltél el az akváriumba.

Törpe halakra egy variáció csapvizes akváriumba: 15 Boraras urophtalmoides 10 Amanda lazac 5 Otocinclus + Red cherry garnélák

2011. jún. 6. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Első vagyok. A fent említett halakból össze lehetne hozni egy klassz kis Rio Negro biotopot, ami abból áll, hogy nincs benne kő, kb 3 növény van benne, de lehet hogy ezzel is sokat mondok, vagy egy csomó falevél az alján és "teaszínű" a víz. És a szomszédnak is fel lehet vele vágni, hogy ez egy Biotop:D

Ebben az esetben 1 pár vitorlás (idővel kicsi lesz nekik, de pár évig nevelhetőek benne) 10-15 vörös! neonhal, és valamilyen páncélosharcsa. ebből 5 darab.


Ha csak egy sima össze állítás, akkor mondjuk

8-10 neon 8-10 fekete tetra 2 anci (a boltosok ebben az esetben az alganyaló névre is hallgatnak). Esetleg valamelyik csapathal kicserélve guppikra. Abból 2 hím 3 nőstény.


vagy 1 pár zebrasügér, és mellé mondjuk anci. Mást nem igazán tűr meg.

2011. jún. 6. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 Platypus ***** válasza:
A zebrasügérrel nekem negatív tapasztalataim vannak. Párba álltak, szaporodtak, majd úgy egy centis kor fölött elzavarták a saját ivadékukat. A kis sügerek meg senkinek sem kellettek, fél BP boltjait végigjártam és sehol se fogadták be őket. A szülők közben termelték az új adagot. A végén kb. a konyhai edényekben is zebrasügér volt.
2011. jún. 6. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Atlantiszba elfogadták volna szerintem.
2011. jún. 6. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!