Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » A vízinövények mennyire...

A vízinövények mennyire strapabíróak?

Figyelt kérdés
Sok boltban láttam cakkos levelű, sárguló, "fonnyadt" növényeket. Ezeket ha megveszi valaki, még helyre tudnak jönni? Vagy ahhoz már valami hiper szuper akvárium kell? Gondolok itt elsősorban az igénytelenebb fajokra. Másik kérdés: Meddig bírják víz nélkül? :D Okoz valami maradandó károsodást a növény számára, ha például 3-4 órát nem éri víz?
2011. jún. 6. 21:24
 1/5 anonim ***** válasza:

Vannak nagyon igényes és strapabíró növények is. A hínár félék például egy normál akváriumban néhány nap- esetleg néhány hét alatt tönkre mennek. Ami nagyon rossz állapotban van a boltban, azt már nem érdemes megvenni. Egy sárga levél már nem zöldül vissza, persze új nőhet helyette.


Kiszáradva semeddig nem bírják, elpusztulnak. De konkrétan nem víz alatt, egy lezárt zacskóban, ahova vizesen kerültek, napokig is kibírják.

2011. jún. 6. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszi Murr! :) És ha a növény levelén már látszik hogy szárad kifele, de utána visszakerül az akváriumba? Vagy olyankor már menthetetlen?
2011. jún. 6. 21:36
 3/5 anonim ***** válasza:

Pl volt egy olyan rozzant Hemianthus, ami félig kirothadt, a boltosnak nem volt képe pénzt kérni érte, végülis ingyen elhozhattam. Beraktam táptalajba, kapott fényt és elkezdett szépen nőddögélni.


Persze ugyanez kavicsban nem maradt volna meg.

Jó ha tudod mit veszel és utánanézel az igényeinek.


Ugyanígy egy szép növényt is könnyen tönkre lehet tenni.

Ha nem jól tartod 1-2 hónap alatt kidöglik. Nekem hínárokkal volt így régebben, hogy jó párat megdöglesztettem.


Ha 3-4 órát nem éri víz, de benne van 1 zacskóban, akkor nem lesz baja. Viszont ha szabadon teljesen megszárad, akkor megdöglik. Ilyen esetben érdemes félóránként bevizezni egy kicsit.

2011. jún. 6. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Nem hiszem hogy menthetetlen, pl volt már hogy nálam anubiasok kiszáradtak, mert leszívtam a vizet aztán úgy felejtettem elég sok időre. Már elég rondák lettek, össze-vissza csavarodtak, utána kellett nekik pár nap mire helyrejöttek a víz alatt :)
2011. jún. 6. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszi! :) Akkor nincs minden veszve! :D
2011. jún. 6. 21:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!