Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Kibírják növénytáp nélkül 1...

Kibírják növénytáp nélkül 1 hónapig?

Figyelt kérdés
Anubias félék, jávaimoha, gömboha van az akváriumban. Sajna egy régi akváriumból kaptam őket és eléggé lepusztult állapotban vannak szegények. Nálam most egy üres akváriumban vannak, szűrővel. Életben tudnak így maradni? Most nincs pénzem növénytápot venni, valószínűleg csak a következő hónapban lesz. Addig megmaradnak napi 12 óra világítással és folyamatos szűréssel + a heti részleges vízcserékkel? Nem szeretném ha elpusztulnának, jó lenne ha helyrejönnének csak nem tudom hogy így menni fog e. Ja és panelben vagyok, ahol hiába van leengedve a redőny + kereszthuzat, az akváriumban 30 fok van. Nem árt ez a növényeknek?
2011. jún. 7. 19:25
 1/3 anonim ***** válasza:
Ki, ezek kibírják. Hát, a meleget is szerintem, de azt annyira nem szeretik. Viszont ha hal nincs benn, melegebb már nem lesz a víz, kiteheted kicsit naposabb helyre is. 12 óra világítás viszont felesleges elég lesz 8 is.
2011. jún. 7. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
88%

Régen vagy 2 évig nem tápoztam anubiasokat. Volt ez a nagyobb fajta is és volt anubias nana is nekem.

Az anubias nanát szaporítottam. 1 növényem volt, aminek szétvágtam a gyökerét 6 felé, minden darabon volt 3-4 levél, aztán mindegyik darab elkezdte külön-külön hozni a leveleit és 1 év mulva már 6db kis bokor lett belőle. Később pedig tönkrevágtam őket, mert túl sok fény alá raktam és bealgásodott mind. Ezután a csap alá raktam őket és egyenként a leveleiról levakartam mosogató szivaccsal a zöldalgát, de olyan lett, mintha lehorzsoltam volna minden levelét, szóval ronda és foltos. Aztán kellett nekik pár hónap, mire egy alacsonyabb fényen helyrejöttek :)

2011. jún. 7. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindkettőtöknek! :) Akkor remélhetőleg helyrejönnek idővel! :)
2011. jún. 7. 21:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!