Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Hím fekete neonom kergeti a...

Hím fekete neonom kergeti a nőstény (eke) t, de a többi halat is megzavarja. Násztánc?

Figyelt kérdés
Vegyem ki a neonokat külön helyre? A hím megkergeti a nála kétszerakkora guppyt is. Tisztára bekattant, száguldozik, meg forog, cikázik a nőstány körül. A nőstény jó dagi, sztem tele van ikrával.
2011. jún. 10. 12:17
 1/4 anonim ***** válasza:

Csak akkor vedd ki, ha biztosítani tudsz nekik egy 30 literes, felszerelt ívató medencét, lágy, savas vízzel (hiszen csapvízben nem tudnak ikrázni). Illetve ha szerzel infuzóriumot a kicsiknek.

A kergetőzés természetes, megfelelő méretű, növényesített akváriumot kell biztosítani nekik. Ez olyan 80 litertől kezdődik.

2011. jún. 10. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Van egy üres 35-36 literesem, azt felszerelem nekik. Meg akkor veszek teszteket a vízhez. Pont 80 literes az akváriumom, van benne növény, bár nem sok, még kell vennem, csak előtte erősebb világítást kell szereznem.. A víz cseres, van benne mangróve.
2011. jún. 10. 12:49
 3/4 anonim ***** válasza:
Akkor úgy kellene majd a kicsit csinálni, hogy aljzat ne legyen, csak egy nagy marék jávai moha. A víz, ahogy mondtam, lágy, savas legyen. 1-2 nőstényt ki lehet helyezni előre, hagyni ikrásodni, aztán 1-2 nap múlva egy hímet, hajnalban, napfelkelte előtt. A kis akvárium legyen árnyékolva, nem kell megvilágítani.
2011. jún. 10. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszi, szerintem hamarosan szerencsét próbálok!
2011. jún. 10. 13:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!