Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Miért rohad néhány valiznériám...

Miért rohad néhány valiznériám vége?

Figyelt kérdés

Múlt héten ültettem az akváriumba 5-6 tő közönséges valiznériát meg valamilyen echinodorus (diszhal.info-n a Schuleter-kardfűre hasonlít legjobban) féléből 1 tőt. Mostanra 2-3 valiznéria vége elég szépen elkezdett sárgulni.


Világítás 15W, akvárium 72 L. Halak még nincsenek. Táptalaj: Aqua Medic Volcanit, tettem mindegyik tövéhez táptablettát ültetéskor. Igyekeztem úgy ültetni, ahogy a könyvekben láttam, szerintem nem hajlott vissza egyiknek sem a gyökere, max. 1 picit.

Ötletek?


2011. jún. 10. 15:34
 1/10 anonim ***** válasza:
Fotonbomba.
2011. jún. 10. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Kevés a fényed. Nagyon fényigényes növény, 1W/liter kellene neki igazság szerint...legalább 60W fény kellene neked, hogy normálisan életben maradjon.
2011. jún. 10. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Kevés a fény és vashiány, meg ilyenek. Presze a valisneria nekem speciel elrothadt de teljesen, régen. Lehet hogy akkor még kevés fényem volt és nem is tápoztam, de az biztos hogy azóta nem vettem olyat.


A Bacopa növény jobb, azzal nem volt bajom, az szépen nőt táp nélkül is, de annak is több fény kell.


Pl csak a növény fölé lehetne rakni egy 20wattos kompakt izzót. Vagy ha több helyen vannak növények, akkor egy 60centis neon csövet még rátenni az egészre keresztbe.

Ez lenne a minimum és ez is még alacsony fénynek számítana.


Ha meg gyári tetős akváriumod van, akkor vízalatti neonokkal lehetne kiegészíteni a fényt, 3db-ot belegyömöszölni a tetőbe.

2011. jún. 10. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
nekem is tönkrement az egyiknek a vége, de alulról hozza a szép hajtásokat pedig csak 15W van felettük, am tápozok is.
2011. jún. 10. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
mondjuk nekem csa 54 literes
2011. jún. 10. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Ha 1 kicsit több természetes fényt kapnának, az segítene?

Amúgy olyan 6-8 órát világítok naponta, lehet 10-et is kéne?

2011. jún. 10. 21:14
 7/10 anonim ***** válasza:
Vallisneriának azért nem kell 1 watt/liter, de ennél azért több legyen. Nekem 70 literre van 30 watt, az alatt szépen megvan.
2011. jún. 10. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Nem az órák számával van baj, hanem a watt-al. 72 literhez 15W édeskevés, nekem a 35 literes nano akvárium felett van jelenleg 18W, tervezem a 26W körülit vagy többet...és még most sem merek nagyon magas fényigényű növényeket tartani, csak közepest.


Sok természetes fénytől meg algásodni fog az akváriumod.

2011. jún. 10. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Igen, ezek segíthetnek, de például a természetes fénnyel az lesz a baj, hogy felmelegíti az akváriumot, nagyon figyelni kell rá. A több világítás sem váltja ki az intenzívebb világítást, de a 6 óra nagyon kevés, 8-10 legyen meg.
2011. jún. 10. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Tegyél egy hőmérőt az ablak elé egy asztalra, és nézd meg mikor legjobban süt a nap, hogy hány fokos.


Én első emeleten lakom és régen raktam több kisebb akváriumot az ablak elé, és jó volt. Lámpa nélkül nem algásodott, nem melegedett. Csak az ablakot nem tudtam kinyitni az akváriumoktól. Ide nem tűz úgy a nap, de fény van azért.


Persze ugyanezt a harmadik emeleten már nem tudtam volna megcsinálni, ott már túl meleg lenne az ablaknál.

2011. jún. 10. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!