Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Még mindig nincs vége? Darakór.

Még mindig nincs vége? Darakór.

Figyelt kérdés

Segítségeteket szeretném ismét kérni.Én írtam pár napja a darakóros kérdést.Megtörtént a 2. parakill-es kezelés is,melyet 30%-os vízcsere előzött meg. Most letelt a 72 óra azóta,pöttyöket már nem látok,de elkezdtek dörgölőzni a halaim. :( Ismételjem meg a kezelést?Vagy váltsak szert valami erősebbre?

Válaszokat előre is köszönöm!


2010. szept. 27. 08:44
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Ismételd meg a kezelést. Nem tudom milyen halaid vannak, de ha sózod a vizet az is sokat segít. Viszont úgyanúgy kezeld őket, hőfok fel, sötétítés és ne etess. Persze ha már nagyon régen kaptak azérd kínáld meg őket, az sem jó ha emiatt gyengülnek le.
2010. szept. 27. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
Egyébként én costapurt használtam, azt 2 naponta kellett adagolni és egy kezeléssorozattal elmúlt az egész. Azóta sózom a vizet és nem volt semmilyen betegség kb 1 éve.
2010. szept. 27. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:

Köszönöm Murr!Akkor megpróbálom ezt a másik szert,hátha ez jobban beválik. Előtte csináljak megint egy 30%-os vízcserét?

És ez a sózás akkor,h is működik?Mert mindenhol más arányt olvastam? :s Mennyihez-mennyi kell?Azt tudom,h az a lényeg,h jódmentes legyen. És ezzel az új szerrel együtt,sózzam is a vizet?

Ne haragudj a sok kérdésért,de kezdő vagyok még.:s

2010. szept. 27. 16:34
 4/15 A kérdező kommentje:
Ja,azt elfelejtettem leírni,h Guppy,Xifó,Black mollyaim vannak.
2010. szept. 27. 16:36
 5/15 anonim ***** válasza:

Hm, hát hogy előtte kell-e ismét vízcsere azt nem tudom, talán jobb lenne ha kitartanál egy szernél, nehogy együtt galibát okozzanak. Elvileg hatásosnak kell lennie a parakillnek is.

A sózásról nagyon eltérőek a vélemények, a mollyknak kifejezetten ajánlják, a guppik sem vetik meg, a xiphot nem tudom, de nem árt neki. Én 1 csapott evőkanállal teszek 10 liter vízbe, ez ártani nem fog. Volt itt egy kérdés: Nem fog ártani nekik?, ezen belül is erről ment a párbeszéd, olvasd el azt is, hogy ne csak az én véleményemet halld. Mindenesetre az biztos, hogy a paraziták nem bírják a sót, sokan használják fertőtlenítésre (nem csak akváriumban).

2010. szept. 27. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:

Igen,olvastam azt a kérdést is.:) Én bízom abban ami Neked bevált.

És lehet,h az a gond,h 1 fiola parakill 50 l-re van,de nekem 54 l-es? Bezavarhat az a 4 l?

2010. szept. 27. 19:23
 7/15 anonim ***** válasza:
100%

Nem, úgyincs 54 litered, mert kavics, bújkáló, nem is szinültig van, stb.

Köszönöm a bizalmat (ezért is írok névvel, mert vállalom a hozzászólásaimat), de hozzáteszem, hogy nem vagyok sem szakértő, sem állatorvos, hallgass meg mást is, próbálj meg utánaolvasni, én is csak ezt teszem!

2010. szept. 27. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:

Jaa,az igaz,erre nem is gondoltam,h nem csak víz van benne.:)

Ugyan,végigolvastam szinte az összes kérdést halak-akvarisztika kérdésben és sok jó dolgot olvastam Tőled,meg még SN és Lucky volt akik ott vannak a témában,de őket már rég olvastam.

Akkor maradok egyenlőre parakillnél, meg holnap besózom őket.:) És ha ez se jön be,akkor tényleg bajban vagyok.:s

Köszönöm mégegyszer!

2010. szept. 27. 19:42
 9/15 anonim ***** válasza:
Szívesen és sok sikert a további halazáshoz!
2010. szept. 27. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 Salx Narval ***** válasza:
82%
Itt vagyunk, csak nem írjuk ki a nevünket, neked is válaszoltam, már a múltkor is.Lucky azóta csinált egy halas oldalt, nézz be hozzá, sok infót kaphatsz és én is gyakran ott vagyok.Én is csak megerősíteni tudom Múr válaszát. Talán még annyit, hogy minden kezelés után ajánlott a részleges vízcsere.Ha van karantén akváriumod ott kellene kezelni a halakat,( mindet).Az üresen hagyott akváriumban, hamar kipusztul az összes parazita.Ha eddig nem sóztál, akkor 10literhez 1 teáskanálnyit tegyél, majd 2-3 hét elteltével felemelheted az adagot 1-csapott evőkanálnyi sóra.Most egyenlőre várj a sóval, mert nagyon csípné a halakon lévő sebeket.Múltkor már írtam, hogy kombináld dezinfektel a parakillt, mert nyílt sebek vannak a halak testén és más élősködők is megtámadhatják őket.Ha megcsináltad a vízcserét, nem gond, ha más szerrel próbálkozol, de azokat ne keverd.Sajnos a visszafertőződés nem jó jel.Sok sikert.SN.
2010. szept. 28. 04:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!