Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Miért nem ment lejjebb a PH?

Miért nem ment lejjebb a PH?

Figyelt kérdés

24 Nk-s PH>7,5-nél vizet hígítottam ioncserélt vízzel. Az összkeménység 14 fokig csökkent, karbonátkeménység nincs. Van 1 hatalmas vasfa is az akiban, de nem ment lejebb a PH 7,5-nél. Miért?


Attól félek, hogy veszek sera ph minust és lejebbviszem, akkor visszakúszik majd...

Van valami mágikus váltószám, hogy adott keménységnél mekkora lehet a PH?


2011. jún. 13. 00:33
 1/10 Silber ***** válasza:
Az nk csak a Ca vagy Mg-ionok koncentrációjáról ad információt, arról nem, hogy milyen formában kerültek bele a vízbe. Így nem lehet belőle közvetlenül kiszámolni a pH-értéket.
2011. jún. 13. 01:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

[link]


[link]


Jó időtöltést! :)

(vidd még lejjebb, és savasíts valamivel- co2, sósav...)

2011. jún. 13. 05:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 Salx Narval ***** válasza:
Én az tanácsolnám, hogy egy edényben állítsd be a vizet, ne a halakkal teli akváriumban.Az , hogy lágyítottál a vízen, még nem hozza magával a PH csökkenését, savanyítani is kell. Ha drágának tartod a bolti cuccot, akkor használhatsz sósav és foszforsav keveréket, ill gyógyszertári csersavport. A csersavpor beszínezi a vizet.Jó hatású még a hegyi-láptőzeg és az égertoboz, ezek is barnítják a vizet.
2011. jún. 13. 06:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 Platypus ***** válasza:

Neptun teszttel mérted? Mert akkor a válasz egyszerű, lejjebb ment a pH, csak az új pH-d is fölötte van a teszt mérési tartományának. 14 NK-s vízre teljesen normális a 7,5 pH. Eredetileg ennél jóval magasabb kellett hogy legyen.

Amíg nincs igazán lágy vized(max 5-6 NK) addig nem érdemes a pH-hoz nyúlni, mert a kemény víz pufferhatása túl sokat számít. A vasfák meg nem eresztenek közel sem elég savat, hogy bármit is változtassanak egy közepesen kemény víz pH-ján.

2011. jún. 13. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a segítséget!

Igen, neptun teszttel mértem, majd megpróbálok beszerezni kevertágyas gyantát és akkor megoldódik.

Azért merem az akváriumba beállítani, mert még nincsenek halak, csak 1-2 növény. Kis változást sztem elviselnek.


Az is probléma, hogy a boltos azt mondta, nála csapvízben vannak a halak, ami 20 Nk fölötti. Lehet, hogy előbb meg kéne vennem őket és itthon szoktatni őket a lágy vízhez, mondjuk úgy, hogy minden héten 5 L-el több 0-ás vizet adok nekik. Még meglátom...

2011. jún. 13. 10:39
 6/10 Salx Narval ***** válasza:
Feltétlenül szoktatni kell őket, főleg ha savanyítasz is. Egy nap max 1 értékkel csökkenthető a PH érték halakkal, halak nélkül kb 2-3 ( növények ).Ha már tudod az NK értékét, akkor érdemes nyomatni a savakat. Mint már írták a pufferhatás miatt akkor érdemes savazni, ha már a kellő értékre lágyítottál. Ne haragudj, hogy Tamáskodok, de nem biztos, hogy jó ötlet vegyészkedni addig amíg nem vagy tisztában azzal, hogy mit miért csinálsz.Bár megnyugtató, hogy halak nélkül kísérletezgetsz. Ha már megvan a stabil 5-10 NK-s víz, pillanatok alatt, kevés savtól is csökkenni fog a PH.Addig ne várj csodát, amíg közepesen lágyítottál.Csak a kíváncsiság kedvéért, milyen halakat szeretnél lágy és savanyított vízben tartani?
2011. jún. 13. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Serpalazacokat és valmilyen apistogrammát vagy ramirezit.

A guppiknál és plattiknál nem volt ilyen gondom, ők elvoltak a csapvízben is...

2011. jún. 13. 16:16
 8/10 anonim ***** válasza:

Én vettem 2 filamentosát, egy hímet és egy nőstényt. Vasfával színezett, és fele ioncserélttel lágyított vízbe raktam őket. A nőstény megdöglött. Persze a boltban csapvízbe voltak én hülye meg lágyítottam.


Aztán csináltam fél vízcserét sima csapvízzel és a hím megmaradt. 2 hónapig vígan élt egyedül, később vettem mellé egy nőstényt akit 1-2 hét mulva kinyírt a hím, úgyhogy a hím megint egyedül maradt.


A barátomnak meg van 2 ramirezi, 2 kakadu egy 70 literesben, neki karácsony óta van meg, és nemrég a filamentosát is átraktam oda. Ott mindenki csapvízben van és boldogan élnek.


Csak azért mondom, mert ha a boltban csapvízben vannak, akkor nem érdemes kínlódni a lágyítással, csak bajlódsz vele, és díszhal info ide vagy oda, lehet hogy mégis csak rosszat teszel.


Persze úgy csinálod ahogy akarod.

2011. jún. 14. 02:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 Salx Narval ***** válasza:
Bizony, ha nincs kivárva az átszoktatási idő, könnyen baj lehet.Az a legszebb, amikor a tenyésztő lágy vízben neveli, a boltban csapiba kerül, mi visszalágyítjuk. Hal legyen a talpán amelyik bírja, főleg ha hirtelen szoktatás nélkül kerül a vízbe.
2011. jún. 14. 05:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 Salx Narval ***** válasza:
Én is azt mondom, hogy amennyiben nem tudsz viszonylag stabil vizet csinálni, akkor jobb , ha békén hagyod.Ha megy a dolog, akkor szoktatás után én kb 10 NK-s 6 pH-s enyhén színezett ( tőzeg, égertoboz,vasfa stb ) 27-28 fokos kristálytiszta erősen szűrt és takarított medencébe tartanám őket, sok bújóval és dús növényzettel.Talajnak durva homokot ajánlanék.A vízcsere gyakori ( heti ) és kis mértékű 20% legyen, lehetőleg azonos paraméterű és hőmérsékletű.Elég kényes halacsokat néztél ki magadnak,de nagy élményben lehet részed ha leikráznak.Egyik ismerősösömnél, sima enyhén savanyított csapvízben is leikráztak a ramik.
2011. jún. 14. 06:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!