Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Akinek van/volt törpe tariszny...

Akinek van/volt törpe tarisznyarákja annak mekkora akváriumban és milyen aljzattal? Mit adtatok neki enni és mennyit?

Figyelt kérdés
Képeket is rakhattok róla.
2011. jún. 13. 19:43
 1/7 anonim ***** válasza:

Szia. Nehogy akváriumba tedd, mert ég a végén megfullad. XD


A viccet félretéve, tényleg ne üvegkalitkában tartsd, hanem ketrecben mert jobban szellőzik, nem olyan nehéz mint egy terrárium, és könnyebb tisztítani is. 11.000 Ft ért kompletten berendezett kecót lehet már kapni./Búvóhely etetőtál, itatótál, szénatartó stb./ Én préselt forgácsot használok, és hetente 1x-2x tisztítom. De lehet szalmát is alátenni, de az eléggé szagos lesz, ha a szobában tartod. Lehet még esetleg kinti kifutója/ketrece is. Illetve ideiglenesen - SZOKTATÁS UTÁN - és ha kertes házban laktok kieresztheted füvet nyírni is. (Csak vigyázz nehogy levadássza valami.) Körül is kerítheted, de én olyannal is találkoztam már, aki teljesen szabadon tartotta az udvarán.

2011. jún. 13. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
TÖRPE TARISZNYARÁK ÉS NEM TÖRPE NYUSZI
2011. jún. 13. 19:58
 3/7 foxicom ***** válasza:
Elég egy 10literes akvi, félig vízzel, legyen bele szárazföld, búvúhely! adj neki Sera Crabs natural-t!
2011. jún. 13. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Várok még, köszönöm.
2011. jún. 13. 21:31
 5/7 anonim ***** válasza:

30 liter minimum, és aljzatnak homok. Éjjel sétál, reggel meg mindenhol ott lesz a lábnyoma. Nappal a kövek közt bújkál, néha meg kimegy a tetejére napozni. Akvaterrárium kell neki félig vízzel. Kell egy kis száraz rész.

Rákkaját lehet neki dobálni a vízbe, azt kapsz állatkereskedésben. Jávai mohát is eszegeti és minden növényt megszabdal az ollójával. Az akváriumból kimászik a szűrő drótján, úgyhogy azt a részt le kell fedni, vagy nem raksz bele szűrőt.


Ugrani nem tud és az üvegen se mászik, de úgy kell gondolkodni, hogy ha van egy 10 centis elérhető távolság, ahol fel tud kapaszkodni az akvárium peremére, akkor ki fog mászni, ezért úgy kell elhelyezni a köveket, hogy az akvárium tetejét hogy ne érje fel. Pl a követ középre rakod, vagy egy magasabb akváriumot választasz hozzá, vagy lefeded az egészet teljesen, csak levegője azért legyen :)

2011. jún. 14. 01:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Én megmondom őszintén, csincsilla homokot raktam alá és teljesen jó volt, ásni is tudott benne, mert az elég apró szemű. Van belőle kétféle (fehér és szürke)

Hát én fehéret vettem mert az szebb, a 20 literesbe 2 kis zacskóval raktam anno.


Persze lehet kapni normális akváriumi homokot is ami kicsit durvább szemcse, csak az nem olyan szép hófehér :)

2011. jún. 14. 01:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat, nincs több ember akinek már volt/van törpe tarisznyarákja?
2011. jún. 14. 16:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!