Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » ÉLesztő + cukros CO2 "készítőj...

ÉLesztő + cukros CO2 "készítője" van valakinek? Egész pontosan hogy készült? Hatékony?

Figyelt kérdés
Olvastam már 1 vagy 2 palackosról is, meg hogy nem túl jó, de a bolti rettenetesen drága, a növények meg kókadoznak. Az aksi egyébként 160 l-es, ha ez számít valamit...
2011. jún. 14. 13:38
 1/5 anonim ***** válasza:

Kupak kifúr, vékony cső beleragaszt FBS-el.


Kólásüvegbe 4 evőkanál cukor, fél kocka élesztő, feléig víz és összeráz (de lehet rakni kevesebbet is).


Ez erjed mint a bor és a csövön át az akváriumba jut a CO2.

Kb hetente 1x újra kell tölteni.

2011. jún. 14. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Én 2 palackosat használok de nem cukorral hanem zselatinnal. Az egyik palackban van a zselatin meg az élesztő amiből átvezetem a gázt egy fél literes palackba amiben csapvíz van ez szűrőként funkcionál, majd a kis palackból megy az akváriumba.


A cukrosat nem próbáltam azt hallottam róla hogy egyenletlenül adagolja a gázt.

2011. jún. 14. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Hát igen, a cukros, olyan, hogy első pár napban még nyomja ezerrel, aztán egyre kevesebbet és a hét végére már 10-ed annyi se jön, mint első nap. A zseléset még nem próbáltam :)
2011. jún. 14. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

A zselésbe is kell cukor.

Kérdező! A növényeknek általában nem kell plusz co2-t adagolni. Ahhoz nagyon gyorsan növő növények, brutál sok fény, és tápozás kell, hogy ki tudd használni.

Ha ez nincs meg, akkor más lehet a gond. Jó lenne tudni a világítás mértékét, és minőségét, valamint a tápozást.

Sokkal valószínűbb, hogy ezek nincsenek összhangban egymással, és ettől valamilyen hiánytünet alakult ki.


Elsősorban egy kiegyensúlyozott tápozás kell, (easy life profito) megfelelő világítással.

Kétségtelen, hogy szén is kell a fejlődésükhöz, de ez 160 literben co2-vel csak nagy nyomásúval oldható meg. Az élesztős módszer ehhez édes kevés. (egyébként a hatékonysága a gáz beoldásán múlik igazán, egy jó diffúzorral akár egy 100 literes medencében is lehet vele eredményeket elérni)

Otthon is lehet nagynyomású rendszert barkácsolni, de elég macerás.

Ami szerintem a legésszerűbb megoldás, szintén easy life termék, e.l. carbo. Ez egy szén tartalmú folyadék, pont erre kitalálva.

2011. jún. 14. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
köszönöm mindenkinek :) utolsó válaszoló: csak azért gondoltam co2 hiányra, mert /még/ nincsenek az aksiban halak, amik co2-t termelnének. tápoldatot pedig eddig is terveztem, hogy veszek, meg is teszem nemsokára
2011. jún. 14. 22:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!