Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Amikor üresen járatod az...

Amikor üresen járatod az akváriumot 2-3 hétig, akkor közben kell 30%-os vízcsere? Vagy egyáltalán kell, mielőtt belepakolod a halakat?

Figyelt kérdés
2011. jún. 16. 10:53
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
60%
Én szoktam csinálni. Aztán, hogy kell e, mittudomén, de baj nem volt még belőle.
2011. jún. 16. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
0%
Én soha nem csináltam, max pár órát járt üresen míg elmentem halat venni. Tudom hogy kéne, de még baj nem volt belőle :D
2011. jún. 16. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
30%
A 30% vízcsere igazából nem kell, mert bomlástermékek még nincsenek a vízben, de én is szoktam, talán csak a megszokás hatalma. Igazából nem árt, ha frissül a víz. Meg gyakran indokolt is a csere, ha például bezavarosodik a víz az aljzat miatt.
2011. jún. 16. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Ami az üres járati vízcseréknél fontosabb (meg az üresjáratnál is!) hogy a "belepakolod a halakat" az fokozatos legyen. Nehogy egyszerre tedd bele az összes halat!
2011. jún. 16. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Serpalazacot akarok bele először kb. nyolc darabot. Akkor két turnusba érkezzenek? Vagy mégis hogy? :)
2011. jún. 16. 12:54
 6/11 anonim ***** válasza:
Ha egy helyről veszed őket, akkor egybe :)
2011. jún. 16. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
A leg strapabíróbbakkal kell kezdeni. Aztán 1 hetes kihagyásokkal, és gyakori részleges vízcserék után jöhet a többi. Attól függ, mekkora az akvárium, milyen halak lesznek benne.
2011. jún. 16. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 gfero ***** válasza:
42%
először rakd bele a 8 serpa lazacot majd jöhet a többi attól függ hogy mekkora az aksi
2011. jún. 16. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Egyszerre ne vedd meg mind a nyolcat, mert még nincs érett vized és a bomlástermékeket bontó baktériumok is hiányoznak, kevesen vannak. Azok száma a bomlástermékekkel és sok oxigénnel fog nőni, de ha most belerakod mind a nyolc halat, akkor az ammónia veszélyezteti a halaidat. Mondjuk én kettőt vennék egyszerre, ha más halat nem akarsz társítani (a platti jól bírja az éretlen vizet).

Egyébként az a legjobb ha víztesztet csinálsz.

Hogy a kezdő kérdésedre is válaszoljak, nem kell ilyenkor vízcsere, mert ha nem zavaros a víz, nincs bomlástermék, vagy visszamaradt kaja, aminek bomlása indokolná a vízcserét.

Jó lenne pár növényt is rakni az akváriumba. Hány literes?

26F

2011. jún. 17. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
70 liter, már 3. hete megy. Raktam 1 csipetnyi halkaját a szűrőbe. Van benne 6 tő valiznéra meg 1 enchodorus. Valamilyen törpesügérrel lesznek társítva. Lehet hogy egyik boltból veszek először 3 serpát, utána a másikból 5-6 db-ot, így később elkerülhetem a beltenyészetet.
2011. jún. 20. 16:28
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!