Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Egy szürke harcsának hány...

Egy szürke harcsának hány liter vízre van szüksége, hogy egy hétig gond nélküli legyen a levegő utánpótlása?

Figyelt kérdés
2011. szept. 12. 13:34
1 2
 1/12 Platypus ***** válasza:
59%
A levegőutánpótlás nem a térfogattól, hanem a felülettől függ. Mit akarsz te azzal a harcsával? Ha a horgászzsákmányt akarod egy hétig mutogatni, ahhoz minimum egy nagyobb felfújható gyerekmedence kell. Ha hosszabb távon meg szeretnéd tartani, akkor meg egy extra méretes kerti tó.
2011. szept. 12. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Vagy berakod a kádba, és egy hétig nem fürdik a család :)
2011. szept. 12. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Mekkora az a harcsa?
2011. szept. 12. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

De ha 50 centinél kisebb, akkor azt vissza kell engedni.

Nem tudom ki hozta ezt a törvényt, de hatóságilag szabálysértést követsz el ha nem viszed vissza oda, ahonnan fogtad.


50 centi fölött meg ne akard már 1 hétig kádban tartani.

Azt vágd le és csinálj belőle finom harcsapaprikást, vagy vidd vissza.

2011. szept. 12. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
pucold meg, belezd ki és rakd a fagyasztóba ott nem kell neki sok víz se mozgástér
2011. szept. 12. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
kb45-5cm nemtudom pontosan csak tippeltem . azért hoztam el a horgász helyről mert tulvannak szaporodva és ha nemhoztam volna el akkor megölik.
2011. szept. 12. 16:53
 7/12 anonim ***** válasza:
15:48 tévedésben vagy nem esik korlátozás alá minden vízterületen úgy ,hogy legálisan lehet 50cm alatt nála harcsa!
2011. szept. 12. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 Platypus ***** válasza:
100%
Mellesleg lehet vásárolni is kis albínó lesőharcsákat, a legutóbbi terraplázán láttam.
2011. szept. 12. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
59%

Jó, persze.

De van egy ilyen törvény, ez egy általános szabály, hogy 50 centi alatt nem szabad kifogni.


Viszont vannak helyek, ahol magánkézben van a tó és ott ha úgy gondolja a tulaj, hogy lehet, akkor lehet, de az külön fel van tüntetve, az már speciális helyzet :)

2011. szept. 12. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Elmondhatok egy sztorit? Nem sok köze van a kérdésedhez.


Barátom fogott régen egy afrikai harcsát. Hazavitte és berakta az esővíz tartó hordóba, rakott rá egy tetőt, a tetőre pedig egy követ. Aztán fölment a másik telekre intézni a dolgait. Pár óra mulva lement, hogy fölvigye a halat megpucolni, erre látja hogy a kő meg a tető le van dobva, a hal meg sehol. Szólt a szüleinek, hogy eltünt a hal, erre elkezdték keresni kutyával, mindennel, de nem találták. Később a szomszéd mondja, hogy arrafelé látott egy halat ugrálni, kúszni a fűben. Aztán tudták meg, hogy ez a hal képes tüdővel lélegezni és szokott olyat csinálni, hogy amikor kiszárad a saját tava, elindul és keres egy másik tavat magának. Képes így akár 150-200 métert is arrébb kúszni a szárazon, és ha talál egy kisebb pocsolyát, ott már életben marad.


Persze a lesőharcsa a más, az nem így működik,

az nem tud kúszni, meg talán tüdeje sincs.


Mondjuk én egy levegő pumpát belógatnék a vizébe ha azt akarnám, hogy életben maradjon.


Él még egyébként?

2011. szept. 13. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!