Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Édesvizi kagylót tehetek...

Édesvizi kagylót tehetek akváriumba?

Figyelt kérdés

Tegnap kaptam 2db kagylót amit haverom hozott egy bányatóból.

A kérdés: tehetem őket 25 literes akváriumba amiben van 3 guppi, növények, szűrés, co2?

Vagy inkább egyedül tartsam őket egy kisebb akváriumban? Milyen aljzat kell nekik?


2011. jún. 18. 10:27
 1/7 lovelyne ***** válasza:
0%
ÉLŐ KAGYLÓRÓL VAN SZÓ VAGY CSAK HÁZ?Ha csak ház akkor sós forró vízbe ki kell fertőtleníteni.Ha élnek és belerakod a kagylókat a halaid közé tuti,h elpusztulnak majd de az összes guppid is.Gondolkozz egy kicsit!
2011. jún. 18. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Oké a növényes akvárium kilőve. Egy másik, csak nekik berendezett akváriumba mehetnek nem?
2011. jún. 18. 10:43
 3/7 anonim ***** válasza:

Mehetnek, de nézz utánna az igényeiknek. Aljzatból szerintem finom (0,5 mm) folyami homok kell, valószínűleg hideg víz, szűrés.

A növényeket kitúrják, ültetninem lehet melléjük semmit. És olyan parazitát terjesztenek, ami kinyírja a halakat, tehát halat se lehet mellé tenni.

2011. jún. 18. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat!
2011. jún. 18. 22:36
 5/7 Platypus ***** válasza:

Nem jó ötlet. Parazitát terjeszthetnek, de karanténozással ez megelőzhető, nem ez a fő gond. A kagylók nem tudnak rendesen táplálkozni az akváriumban. Nincs meg az a törmelékréteg, ami számukra elég mikroszkopikus élőlényt termelne. Külön etetni kéne őket, minden nap a szájukhoz fecskendezett spirulina oldattal vagy hasonlóval. Etetés nélkül éhen halnak, csak éppen ez hónapokig is eltarthat. Viszonylag mély, minimum 6-7 centis finom aljzat kell nekik.

Amúgy sem látványos állatok, alig látszik ki belőlük valami. Nekem ázsiai aranykagylóm van, és jó látok belőlük valamit.

2011. jún. 19. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Ivadék haltápot nem tudják megenni?

Akvárium, aljzat megvan hozzá, és halkaját tudnék nekik adni.

Ha nem jó nekik a haltáp akkor inkább visszaviszem az eredeti élőhelyére :(

2011. jún. 19. 21:35
 7/7 Platypus ***** válasza:
Olyan kaja kell nekik, ami apró lebegő szemcsékből áll. Spirulina porból vagy egy kis élesztőből vízzel elkeverve lehet ilyet csinálni. A haltáp szerintem nem működik, ha már lebeg, akkor már túlságosan feloldódott, rontaná a vízminőséget. Azoknak a kagylóknak amúgy is jobb helye van a tóban, pár kagylófaj meg egyenesen védett.
2011. jún. 19. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!