Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Miért ilyen homályos, opálos...

Miért ilyen homályos, opálos az akváriumom vize?

Figyelt kérdés

54 literes

aquael fan 1-es szűrő van benne

egy hónapja megy, másfél hete vannak benne a halak

tegnap csináltam egy kb 20%-os vízcserét

de MIÉRT ilyen homályos????


2011. jún. 18. 18:10
 1/8 anonim ***** válasza:
0%
Az elmúlt néhány napban sokkal melegebb van odakint is, és a lakásban is. Szerintem ilyenkor sűrűbben kell teljes vízcserét csinálni!
2011. jún. 18. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Első, ez fájt... Egyrészt teljes vízcserére csak jónéhány évente van szükség, másrészt a meleghez semmi köze.


Kérdező:

Talán elszaporodtak az infuzóriumok. De az is lehet, hogy a halak terhelték le.


[link]

[link]

2011. jún. 18. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Előfordul, de inkább mikor új a víz.
2011. jún. 18. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

de már egyszer leülepedett!!

akkor a sok kaja lehet az oka?

milyen vegyszert ajánlotok, vagy ne adjak nekik pár napig kaját?

2011. jún. 18. 19:34
 5/8 Sz.Gina99 válasza:
14%

Szerintem lehet nem 20%-os víztisztítás kéne a halaknak, hanem 100%-os. Vegyél elő egy tiszta vödröt (műanyag a legjobb) vagy valamit amibe bele tudod öket rakni. Pakold bele, de vizet is rakj bele. A kavicsokat, díszeket amik bennevannak, pici hypo-val vagy Domestos-al mosd át, utánna jó bő vizzel mosd át, mert elpusztulnak a halak. Az akváriumot dörzsivel, vagy a szivacs éles részével sikáld át, abba is rakhatsz pici hypot vagy domestost.

Őntcs bele friss tiszta vizet. (csapvíz) De figyelj arra ne legyen: forró meleg nagyon hideg se langyos. Pakolj vissza mindent. Aztán a halak is mehetnek bele. Én félévente szoktam így kitakarítani, és szép a vizük.De lehet kapni víztisztító és algásodás elleni ampulákat is.

(Vigyázz az akvárium törékeny)

2011. jún. 18. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 gfero ***** válasza:
vegyszer ne adj neki bár ha az infuzóriumok el vannak szaporodva akkor nem árt kezelni neomagnol tablettával bár ez kiirtja a lebontó baktériumokat is de nálad ez a legkisebb baj.szerintem túleteted a halakat gyenge minőségű táppal ami belerohadt az aljzatba ami úgy lehetne megoldani hogy hetente leporszívózod az aljzatot a részleges vízcserénél és fagyasztott+minőségi táppal etetsz pl.tetra,jbl.szerintem az amonia meg a nitrit is túl magas lehet az akváriumba tehát meg van mérgezve a vized.nem ártana egy 50%vízcsere persze pihentettet vízzel vagy ha nem akkor használj vízelőkészítőt .az infuzóriumot ha kiveszel egy pohár vizet az akváriumból és fény felé tartod akkor kell hogy látszódjanak apró állatkák ha nem akkor megúszod az említett vízcserével de ha látszódnak az infuziórumok akkor kell a tableta másképp ne tegyél bele.egy pár napig ne etesd a halakat és napi 1x adjál nekik minimálisan.a túletetés sokkal többet árt mint a koplalás.
2011. jún. 18. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
mielőtt bármit is tennél hallgass meg valami jó tanácsot is.háztartási vegyszerrel akváriumot tilos mosni főleg nem hipóval vagy domestosal.a víznek kb.24 fokosnak kell lennie és min. 1 napot kell hagyni hogy álljon.Az lesz a legjobb ha egy külön akváriumba teszed őket és nem vödörbe mert ha nincs olyan szered ami elősegíti a baktérium kultúrák elszaporodását akkor 2-3 hét múlva teheted csak vissza őket.Viszont ha van elég 1 hét is
2011. jún. 18. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Vegyszer minek, inkább egy fél vízcsere.
2011. jún. 19. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!