Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Vízlágyítás, Ph csökkentés....

Foxicom kérdése:

Vízlágyítás, Ph csökkentés. Hogyan?

Figyelt kérdés
2011. jún. 19. 12:39
 1/10 anonim ***** válasza:

Tartósan ioncserélt víz, vagy desztillált víz, vagy Ro víz, vagy Ozmo víz hozzáöntésével, vagy stabil CO2 adagolásával.


Nem tartósan Sera PH-, vagy 1 pohár szódavíz hozzádasásával.

2011. jún. 19. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Digitális PH mérővel ilyeneket mértem:

Ioncserélt víz: 5.5, Desztillált: 7, Friss csapvíz: 7.7, Állott csapvíz: 8 - 8.3, Coca-Cola: 2.7 , Szénsavas ásványvíz: 5.0


Aztán mikor megy ki a szénsav akkor mennek följebb az értékek. Pl Cola 3..4-re ésígytovább.


Mindenhol más a csapvíz, de úgy tudom hogy a vízművek keményíti a vizet és lúgosítja, tehát a PH több mint 7, és a bolti vizek is változhatnak. Nincs ezeknél sem pontosan beállítva a PH.


Én keménységet nem mértem, de elvileg a deszt víz 0 NK lenne, viszont aki megmérte, azt mondta hogy 15 NK volt.

Az otthoni csapvízre meg 21 NK-t mondott. Tehát ez is változó.


Ha komolyabban érdekel, akkor meg kell mérni, amúgy meg nem érdemes foglalkozni vele.

2011. jún. 19. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Az RO víz az Osmose víz rövidítése...


Lágyítani csak lágyvízzel lehet.

PH-t csökkenteni meg savval - pl. Co2 - szénsavval vagy gyk. bármilyen nem mérgező savval.

2011. jún. 19. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Citromsavval is lehet? Honnan tudod, hogy mi nem mérgező? Emberre nem az. De halakra?
2011. jún. 19. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Onnan tudom, hogy vagy én vagy (legfőképp) valaki más már kipróbálta.

Azt nem tudom a citromsav pont jó-e, de a csersav, a nagyon híg sósav vagy nagyon híg kénsav, a szénsav mind jó.

2011. jún. 19. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

És az ecetsav? Én annyit tudok róla, hogy szoba növényt locsolni nem szabad ecetes vízzel, de citromossal lehet.


A vízszűrőmre az van írva, hogy RO-MAN, erről azt lehet tudni, hogy lágy víz és a ph-ja is kevesebb, de abban nem voltam biztos, hogy nem létezik e egy olyan szűrő is amire meg az van írva, hogy Osmo-man :) Azért írtam inkább mindkettőt, de köszi a felvilágosítást.


Ezen kívül úgy is lehet lágy savas vizet csinálni, hogy tőzegen átszűröd a vizet, csak attól barna lesz a víz, gondolom, dee ezt nem próbáltam még.

2011. jún. 19. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

A RO-MAN a márkája az RO készülékednek. Az RO egy rövidítés... A reverse osmosisnak.


A tőzsegen átszűrt víz csersavat juttat bele.

2011. jún. 19. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Ja értem, kösz.


A vasfák is a csersav miatt színeznek, de azok nem sokat savasítanak, bár lehet hogy nálam nem színeznek eléggé :)

Ha a tőzeg is ilyen hatékony, akkor nem sokat érhet, csak mikor már fekete a víz tőle :)

Tényleg a Sera blackwater aquatan vízelőkészítőben is van csersav? Már csak a neve miatt gondolom :)

2011. jún. 19. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 Navégre válasza:

EZ egy tök jó cikk a vízkezelésről de növények szempontjából:

[link]

Itt pl a foszforsavat javasolják még vízlágyításra. A citromsavat én is olvastam valahol a neten, de most nem találom (de nekem növényöntözéshez kell a lágy víz). Ha jól látom neked akváriumhoz kell, a halaknak teljesen más igényeik vannak, menj be egy profi akvarisztikába, vagy hívd fel őket, pl Sera 8 ker Krúdy Gyula utcában, Bp, ott segítenek.

2021. febr. 14. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 Navégre válasza:

A víz lágyításának módjai https:

//hu.wikipedia.org/wiki/V%C3%ADzkem%C3%A9nys%C3%A9g#A_v%C3%ADz_l%C3%A1gy%C3%ADt%C3%A1s%C3%A1nak_m%C3%B3djai


A szénsav gyenge sav, ezért a vízkövet alkotó karbonátok már egészen gyenge szerves savakkal is oldhatók, így például a kávéfőző citromsavval átfőzve is vízkőteleníthető. A mosógépben többnyire elég a folyékony mosószer használata és havonta egyszeri „üres” átmosás 90°C-os ecetes vízzel. Hasznos lehet a különböző ioncserélő gyanták használata. A háztartási vízlágyítókban elterjedtebb megoldás a kalciumot és magnéziumot nátriumra cseréli. Ez mosáshoz, vasaláshoz tökéletes, emberi fogyasztásra viszont nem ajánlott. Előnye, hogy ez a gyanta tömény konyhasóoldattal egyszerűen regenerálható. A modernebb megoldás a kevert ágyas gyanta, ami a kalciumionokat és magnéziumionokat hidrogénionokra és hidroxidionokra cseréli. Ez iható, akváriumokban használható és virágok locsolására is alkalmas vizet állít elő, regenerálni viszont tömény savakkal és lúgokkal kell. Forralással a változó keménység csökkenthető. Elterjedt a fordított ozmózis elvén működő (RO) szűrők használata is, amivel gyakorlatilag 0 keménységű vizet készíthetünk (akvarisztika, víztisztítás).

2021. febr. 15. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!