Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Tarthatom őket együtt?

Tarthatom őket együtt?

Figyelt kérdés
Guppikat szeretnék neonok,és karcsú díszmárnák mellé.A neonok hatan,a díszmárnák hárman vannak,és egy négy öt guppira gondoltam még.Lehet őket együtt tartani?Az akvárium 54 liters.A válaszokat előre is kösz.
2011. jún. 20. 16:06
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Kicsi lenne a hely. Inkább 3 díszmárnát vegyél még, hogy meglegyen a csapat.
2011. jún. 20. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
Nem, mivel náluk sincsenek rendben a darabszámok. Sokkal jobb lenne, ha vennél még 3 díszmárnát. Neonból is jobb lenne több, de nem igazán férnek. Új fajban semmiképp ne gondolkozz, 2 csapathal mellé már nem oké. Vagy mondj le valamelyikükről és helyettük vegyél guppit.
2011. jún. 20. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
Köszi,de amúgy a három faj megfér egymás mellett? Végül is nem szeretnék a már meglévőkröl lemondani,esetleg tudnátok ajánlani valamilyen más fajtát,ami lehetőleg nem a fenék közelében tartózkodik?Ha igen milyet,és mennyit?
2011. jún. 20. 16:23
 4/15 Salx Narval ***** válasza:
Ha még nem vetted meg a halakat, át kellene gondolnod, hogy miről mondasz le, egy rajban élő halból 3 db nem darabszám, a hat is minimum.Ha jól tartod a halaidat a guppik szaporodni fognak, de nincs ehhez helyed.El kell dönteni, hogy a guppi marad vagy a többi, természetesen nem 3 db.Egy ekkora akvárium még akkor is szűkös, ha csak guppit tartasz, ha őket választod, mást nem tanácsolnék mellé.A neonok szintén igényelnék az egész akváriumot a márnákról nem is beszélve.Nos, el kell döntened mi legyen, ha mind kell, akkor 150 literes akvárium a minimum. Én a guppikat javasolnám, méghozzá az endlereket, esetleg egy-két szivárványos hímmel érdekesebbé téve.
2011. jún. 20. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
Hm. Látom, a fejedbe vetted, hogy valami kell, de az, hogy nekik mi a jó, az nem érdekel. Megvan mind a hely, mind a darabszámra való szükségletük. Ahogy mondtam, még egy faj nem fér el mellettük, már nekik is nagyon szűkös így.
2011. jún. 20. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
Ha nem érdekelne,hogy nekik mi a jó,nem kérdeznék.Jobban érdekel ez az egész,mint ahogy gondolod.40 éves fejjel gondolkodom,kb másfél éve próbálkozom az akvarisztikával tehát még van mit tanulnom(ezért kérdezek,utána cselekszek).Akvarisztikába érdeklődök,de ott rámtukmálnának mindent,csak vásároljak,az a lényeg,ezért gyüjtök információt máshonnan is.Tehát mégegyszer,ez csak kérdés volt.
2011. jún. 20. 16:41
 7/15 anonim ***** válasza:
Jó, ez így teljesen korrekt, ez esetben bocsánat. Csak a kommented alapjánn annyi jött le, hogy a nemleges információkat elengeded a füled mellett, és csak az érdekel amit a fejedbe vettél. De örülök, hogy nem így van.
2011. jún. 20. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 Salx Narval ***** válasza:
Örülök, hogy 40 évesen is elvarázsol valakit az akvarisztika. Mint írtam el kell döntened mit választasz, a három együtt ekkora helyen nem megy.Murr jó fej és ért is a dolgokhoz, csak szokni kell a kissé nyers stílusát, de majd kinövi.:D Bocs, de a legjobb tanácsom számodra is az, hogy ismerkedj az akvarisztikával, olvass sokat és ha konkrét elképzelésed van, gyere vissza és kérdezz.Én is idősebb legény vagyok már, ebből adódóan türelmesebb is.:D SN.
2011. jún. 20. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
Az hogy a három faj megfér-e egymás mellett azért érdekelne,mert mindegyik tetszik.Milyen akvárium méret felelne meg az együtt tartásukhoz? A közeljövőben le szeretném cserélni az 54 literest,de a határok elég szűkösek,max 120 literes fér az állványomra.Mégegyszer nem akarok erőszakosnak tünni,de rájöttem,ezt máshonnan nem tudom meg.Amúgy a reakciódat meg értem,a kérdéseket,és válaszokat olvasva.Tisztelet a kivételnek.Tulnyomórészt a te válaszaidból tartok fenn két akváriumot,eddíg gond nélkül.
2011. jún. 20. 17:17
 10/15 anonim ***** válasza:
Hát igen, az internet névtelen világában néha elszalad velem a ló, könnyen hangot adok a nemtetszésemnek, élőben azért visszafogottabban fogalmazok. Viszont azt senki nem mondhatja, hogy a korrekt kérdésekre nem válaszolok normálisan, szerintem azért itt sem voltam bunkó.
2011. jún. 20. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!