Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Tarthatom együtt őket egy...

Tarthatom együtt őket egy 54l-es akváriumban?

Figyelt kérdés

Mivel sajnos egy betegségben elpusztultak a halaim, jól kifertőtlenítettem az akváriumot, és ismét új tiszta víz van benne... Gondolkodtam már sok változatban, hogy milyen halaim legyenek, de egyszerűen nem tudom eldönteni.

A betta jutott először az eszembe vörös neonhalakkal... Ilyen halaim még nem voltak, ezért utána néztem a tartásuknak is.

Akkor gondolkodtam még a könnyű tartású halakon is.

És végül arra jutottam, hogy tartani fogok:

5db guppi (1 hím, 4 nőstény)

3db platti (1 hím, 2 nőstény)

2db xifó (1 hím, 1 nőstény)

2db molli (1 hím, 1 nőstény)

2db algaevő


Ezek elférnek 54l-esakváriumba?

A víz 25C°-os ez jó nekik ugye?

Ha születnek kishalak mit csináljak velük? Ha ők is felnőnek, nem lesz elég hely az akváriumban. Vagy ajándékozzam el őket? :(


2011. júl. 28. 10:31
 1/3 anonim ***** válasza:

Xifó: minimum 100 literes és 3-4 hal

Molly: minimum 150 literes, 5-6 hal

Algaevő: minimum 90-100 liter 1 párnak


Ezeket nem teheted bele. Platti esetleg, de én azt se tenném...neonnak is kicsi az 54 literes. Inkább valami nanohalakon gondolkozz, de ha nincs nagy tapasztalatod a lágy vizes akváriummal, mindenképp csapvízben tarthatóakat válassz.


[link]


Itt keres 1 halfajtát amiből 50 literbe tehetsz egy nagyobb csapatot (valamelyik pontylazac féle pl.) és tegyél még melléjük 4-5 törpe szívóharcsát vagy törpe páncélosharcsát. Más sajnos nem fér el itt, esetleg egy betta hím 3-4 nősténnyel (kevesebbel semmiképp, mert halálra szekírozza őket), de akkor a többi halat el kell felejteni és csak a betták.

2011. júl. 28. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 Falun ***** válasza:

esetleg próbáld meg a red cherry garnélákat!

nagyon szépek, szaporák, és nincsen nagy igényük a vízminőségre, hőmérsékletre.

2011. júl. 28. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Nem.

Biztos ellubickolnának egy ideig, de szerintem ha az ember 0-ról kezd egy akváriumot, érdemes jól csinálni, nem egyből hátránnyal indulni.

A felsorolt halak mindegyike rajhal, (nem meglepő módon) több példányt kell belőlük tartani.

1 hím 1 nőstény arány egyébként sem kivitelezhető, 1 hímre 3-4 nőstény kéne, és egy rajba min. 2-3 hím!!! És ez még csak 1 fajta hal!

Ezen kívül még nagyra is nőnek egy 54 literes akváriumhoz, xifót, mollyt, algázót esélytelen balhé nélkül ekkora helyen tartani, az algaevő ráadásul még területvédő is...

És akkor még nem esett szó a szaporulatról, márpedig 4 fajta elevenszülővel max. 2 hónapig húznák, utánna utánna ugyanolyan hullaház lenne az akviból, mint amilyen az elődje volt.

Ha a Bettát, és a neonokat ezen felül akarod, és ők is lennének, akkor inkább csak 1 hónap, vagy annyi sem.


Mindent összevetve, ha ezekkel a halakkal egy jól működő akváriumot szeretnél berendezni, az 250 literben fér el.


(légyszives, a "könnyen tartható"-nak titulált halak tartásának is nézz utánna, valamint a víz igényeknek, ugyanis ezek sem összeegyeztethetőek. )


Amit szemlélet módban tanácsolni tudok, sokkal (negyed ennyi) kevesebb fajtát válasz, és abból több egyedet. Hasznos tanács, jól jársz, ha megfogadod. Nem úgy kell hozzáállni, hogy amit még nem tartottál, azt mindenképpen kell. Régi igazság, hogy az ember élete túl rövid ahhoz, hohy minden halat tarthasson, amit szeretne.

2011. júl. 28. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!