Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Szerintetek van a Balatonba...

Szerintetek van a Balatonba cápa (lent link[elgondolkodtató])?

Figyelt kérdés

[link]



Szerintem nincs :D de akkor is olvassátok el !


2011. jún. 21. 13:37
1 2 3 4
 21/39 anonim ***** válasza:
100%

Shelaczi Morpha-> Selachimorpha(cápa alakúak)

Carchar Hinus-> Carcharhinus (szirti cápák)

glyphis (nem létező olasz tó) ->glyphis gangeticus (gangeszi cápa)


egyszerű és hülye reklám

2011. jún. 21. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/39 anonim ***** válasza:
gondolkozzunk már reálisan!! Nincs miről beszélni, az alap, hogy a Balaton nem sós vizű, a cápa pedig sós vízben él!! Ráadásul, a cápa, úgy "alszik" hogy beáll egy sodrásba, hogy menjen a kopoltyújába víz!! De a balcsiban alig van sodrás, és a legméllyebb helyen is max 7méter a cápának meg kell vagy 20méter!!
2011. jún. 21. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/39 anonim ***** válasza:
Én írtam az előbb:) Most olvasom csak hogy édesvizi bikacápa, akkor a sós vizet visszavonom, de a többi igaz!! Ráadásul, van egyááltalán édesvizi nikacápa?
2011. jún. 21. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/39 anonim ***** válasza:
Vagyis *bikacápa
2011. jún. 21. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/39 anonim válasza:
22-es: utána sem érdemes nézni... xDDD
2011. jún. 21. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/39 anonim ***** válasza:
Hát, sok olyan esetről hallani, hogy azonos cápafajok egymástól elszigetelten élnek, nem tudnak párosodni, ezért génjeik átalakulnak((több generáció alatt))) és új faj keletkezik!! Biológiailag lehetséges, egy olyan cápafaj, ami képes édes vízben élni, de ez persze még nem bizonyítja hogy tényleg létezik!!
2011. jún. 21. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/39 foxicom ***** válasza:
77%

Létezik bikacápa! Az édesvízi szirtcápa egyik neve!

Szereti a csekély vizet!

2011. jún. 21. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/39 anonim ***** válasza:
vocs én vagyok a 14:20 és a Glyphis-hez kiegészítés a folyami cápa( Glyphis glyphis)
2011. jún. 21. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/39 anonim válasza:

A bikacápa kifejezetten sekély vízi faj, a melegebb vizeket kedveli. Előszeretettel tartózkodik a csupán néhány méter mély partközeli vizekben. Különösen kedveli a folyótorkolatok zavaros, kevésbé sós vizeit. A cápák világán belül szinte egyedülálló tulajdonsága, hogy képes elviselni a legszélsőségesebb sótartalom-ingadozást is. És bár nem édesvízi cápa, mint a folyami cápa (Glyphis glyphis), alkalmazkodik az édesvízhez, és mélyen felhatol a tengerbe ömlő folyókon. A Dél-Afrikában lévő Zambézi folyóban is gyakran látták, innen kapta az egyik nevét. A föld legbővizűbb folyójában, a Brazíliában található Amazonasban több mint 4000 km-re az óceántól is fogtak már ki bikacápát.[1]

ezt a wikipediáról másoltam ki első két sora kisértetiesen hasonlít a honlapon szereplőhöz

ja és a mleeg vizeket kedveli és hát ez télen nem az

2011. jún. 21. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/39 Salx Narval ***** válasza:
Tulajdon képen minden igaz amit a bikacápáról írtak. Valóban jól alkalmazkodik az félsós és az édesvízhez is, a meleg sekély vizeket is kedveli.A kamu csak az, hogy balcsiban fogták.:D
2011. jún. 21. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!