Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Miért kell heti vízcsere?

Miért kell heti vízcsere?

Figyelt kérdés
Sokszor olvasom, hogy állandón cserélgetik 20-30%-át a víznek. Ez mire jó? Nekem van egy kb 150 literes akváriumom és 2 éve nem cseréltem vizet csak azt az 5cm-t pótoltam ami elpárolgott. És hiába kötekedik bárki, hogy a halaknak emg a növényeknek nem jó, mert a növények nőnek mint a gomba a halakból meg 1 döglött meg de az 6+ éves volt már.
2011. jún. 21. 21:23
1 2 3
 1/23 anonim válasza:
0%
Én is így vagyok vele, nem tudom ki találta ki ezt az ököséget.
2011. jún. 21. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 A kérdező kommentje:
Végre egy valaki akivel egy véleményen vagyunk:-)
2011. jún. 21. 21:29
 3/23 anonim ***** válasza:
0%

nekem teknőseim vannak, de hónapokig bentvan a víz.

egyrészt rosszabb, ha cserélgetik, mert a mesterséges csapvízzel minden egyszer felborítják az addigra már kialakult bioegyensúlyt a vízben, az algát, mindent.

használjanak levegőztetőt, és szürőt, akkor nemkell semmit csinálni a vízzel.

2011. jún. 21. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
egyáltalán nem ökörség.a heti részleges vízcsere talaj szivatyúzásal egybekötve meggátolja a bomlástermékek feldúsulását az akváriumba illetve a mérgező anyagok feldúsulását megakadájozza.
2011. jún. 21. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 gfero ***** válasza:
ez a 2 év úgy mese ahogy van de mindegy .tán külső szűrővel és az akváriumban van 1 hal de mindegy mert még így is necces.a bomlásterméktől-ürülék,az el nem fogyasztott táptól,lehullott-rothadt levelektől stb ha nem porszívózod le úgy berohad az aljzat hogy szép lesz nézni is amitől elszáll az amonia-nitrit toxicitás az aksiban és a halak úgy ahogy vannak mérgezésben meghalnak.a víz ph-értéke is nagy valószínűséggel az egekbe szökik amitől a halak megint elpusztulnak.én se csinálom hetente de évek alatt már kitapasztaltam hogy mivel mennyit etessek meg megfelelő szűrőt használok meg mihez mit kell használni-csinálni hogy ne rothadjon be a vizem.de egy 50-150 literesbe azt javasolni hogy nem kell a részleges vízcsere nagy felelősség.
2011. jún. 21. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 Platypus ***** válasza:

Leginkább azért, mert az összes fehérje, amit a haltáppal bejuttatsz, végül nitrát formájában halmozódik fel az akváriumban. Ennek nagyon kis része bomlik el biológiai úton, illetve egy másik kis százalékot beépítenek a növények. A maradék az mind a vízben gyűlik, és mérgezi a halakat. Kíváncsi lennék, mit mutatna egy nitrátteszt a vizedben.

Hacsak nincs speciális anaerob nitrátszűrőd, akkor szükséges a vízcsere.

2011. jún. 21. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 A kérdező kommentje:
Miért lenne mese, ha ez a valóság??? Ezért írtam azt, hogy hiába kötekedik bárki is akkor is így van. A vízben 1 db páncélos harcsa, 1db zebradánió, kb 15db guppi van. Kaját meg annyit kapnak amennyit megesznek és 2 naponta etetem őket. Az aljzat enyhén koszos. 1 sima légpumpám van ami benne van egy szivacsban ami szűri a vizet és napi kb 5 órát megy. Ja és amióta benne van a víz algának semmi nyoma. A szűrőt nem tisztítottam. És a halak igencsak jól érzik magukat.
2011. jún. 21. 22:20
 8/23 A kérdező kommentje:
Azt még elfelejtettem, hogy amióta akváriumom van egyszer se voltak a halak betegek.
2011. jún. 21. 22:23
 9/23 A kérdező kommentje:

Gyorsan csináltam 2 képet:


[link]



[link]

2011. jún. 21. 22:32
 10/23 Platypus ***** válasza:

Elméleti fejtegetés következik, nem valóság, senki se vegye komolyan.


Szóval elvi szinten van egy kutyám. Két méteres láncon tartom a hátsó kertben. Soha nem engedem el, nem takarítok a környékén, vagy egy kutyaháza és minden héten háromszor-négyszer kap száraz tápot és vizet. Már négy éve megvan, soha sem volt még beteg, és nem is nagyon koszos a környéke, hiszen mossa az eső. Mivel él, és szokta csóválni a farkát, ezért én biztosan állítom, hogy nem vagyok állatkínzó. És nem is értem, miért mondják ezt mások, amikor hülyeség, hogy nem lehet így kutyát tartani. Mert én bebizonyítottam, hogy lehet.


Na mit gondolnál rólam, ha ez igaz lenne? A halak nem tudnak nyüszíteni, de azért még szenvednek a nitrátmérgezéstől.

2011. jún. 21. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!