Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Miért kell heti vízcsere?

Miért kell heti vízcsere?

Figyelt kérdés
Sokszor olvasom, hogy állandón cserélgetik 20-30%-át a víznek. Ez mire jó? Nekem van egy kb 150 literes akváriumom és 2 éve nem cseréltem vizet csak azt az 5cm-t pótoltam ami elpárolgott. És hiába kötekedik bárki, hogy a halaknak emg a növényeknek nem jó, mert a növények nőnek mint a gomba a halakból meg 1 döglött meg de az 6+ éves volt már.
2011. jún. 21. 21:23
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:

Nincs benne sok ha, talán azért.


Pl nekem a tengeri 112 literes akváriumom, 3 hallal, hát ebbe se cserélgetem a vizet hetente, de itt 3 naponta 5 liter elpárolog belőle, mert 26 fokos a víz, és ez már szinte felér egy vízcserével. Ettől függetlenül a biztonság kedvéért kb havonta csinálok benne pluszban 30% vízcserét. Na de itt közben van egy erős szűrésem is benne, mert a tengeribe az kell, de ez mástészta.

2011. jún. 21. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 A kérdező kommentje:
Akkor mért nem döglenek meg? Hiszen azt monta valaki, hogy megdöglenek.
2011. jún. 21. 22:42
 13/23 anonim ***** válasza:
Nincs benne sok hal, talán azért.
2011. jún. 21. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:

Azért vannak életben, mert az akvárium viszonylag egyensúlyban van. Alultelepített, a szivacsszárő pedig jó biológiai bontásra. Az aljzat rengeteg bomlásterméket nyel el, valamint az aneorob baktériumok bontják is a nitrátot. A halak pedig szépen lassan hozzászoktak ezekhez a körülményekhez, a magas nitrát szinthez.


Amit csinálsz, működik, de egyáltalán nem jó. Ha kicsit többet foglalkoznál velük, akkor nem csak túlélnének, hanem jól is éreznék magukat. Ne légy ennyire igénytelen.


Egyébként fura, amit mondasz, mert a guppik nem lehetnek 6+ évesek, 3-4 évig élnek. Ha nem volt az utóbbi időben pusztulás, szomorú, hogy csak 1 páncélosod van, hiszen rajhal. Na meg a szaporulat sem így nézne ki, ha nem döglenének a kicsik.

2011. jún. 21. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 A kérdező kommentje:
a guppik 2 évesek. 1db páncélos döglött meg.
2011. jún. 21. 22:45
 16/23 anonim ***** válasza:

Próbálj törpeszívóharcsát tartani, nézd meg az meddig él.

Az érzékenyebb a nitrátra, vagy nitritre, vagy mi a bánatra :D

2011. jún. 21. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:

Jahh, hát a növények is sok nitrátot feldolgoznak. Mondjuk az, hogy a hólyagos vízikehely nő, mint a fene, nem nagy dicsőség, a legalacsonyabb igényű növényről van szó.

Több halat biztos, hogy nem bírna el az akvárium. Az aljzat tele van csigaházzal, látom azok rendesen kipusztultak, kevésbé bírják a nitrátot. Mások meg harmad ekkora helyen tartanak ennyi halat, azok vízcsere nélkül kidöglenének, mint nálad is, ha többen lennének.

2011. jún. 21. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 A kérdező kommentje:
A csigák nem kidöglöttek jó ember, hanem a természet olyan szemét, hogy megörekszik és elpusztul. Ez sajnos a csigákra is igaz. Ilyenkor este a csigák nem tudom hova tünnek. Talán a növényekbe??? Mert nappal annyi van mint a nyű, de estére eltünnek.
2011. jún. 21. 22:55
 19/23 anonim ***** válasza:
Tisztában vagyok a természet törvényeivel. Az viszont, hogy csigaházak borítják az aljzatot, az nem normális. A héjuk meszes, ez beoldódik a vízbe, az pedig felkeményíti. Mivel csak a vizet pótolod, egy csak keményedik. A guppik ezt elviselik, mivel lassan történik. Ha vennél egy új halat az akváriumba, azonnal elpusztulna. Ha kitakarítanád az akváriumot, akkor is elpusztulnának a halak. Csak nagyon lassan szabad változtatni ezeken a körülményeken, persze tudom, hogy nem fogsz, mert szerinted így jó minden.
2011. jún. 21. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:

Barátom mesélte, hogy régen az apja tartott halakat nagy akváriumban, de aztán baxott rá és már többé nem foglalkozni vele. A halak sorra kidöglöttek és vagy 1 évig ott állt az akvárium koszosan. A víz lefogyott a negyedéig és full fekete volt.

Barátom meg a nővére ekkor még kisgyerekek voltak, de gondoltak egyet hogy na most együtt jól kitisztítják.

Leszívták a vizet és lám fikáncolt az alján egy "Réti csík" nevű hal, ami marha nagy volt, csak valahogy mindig bújkált és nem látszott. Nem gondolták volna hogy az még él, de mindegy, hát kirakták egy vödörbe.

Szépen kimosták az akváriumot, aztán visszarakták a halat, hogy örüljön. Erre az megdöglött.

Ez valami exrém strapabíró mocsári hal egyébként, ami a sárba beássa magát és úgy képes élni mocsarakban, ha lefogy a víz amíg nem esik eső... Na de mindegy.

Szóval Murrnak igaza van. Lehet hogy ehhez már hozzászoktak a halaid, és csak lassan szabad változtatni rajta.

2011. jún. 21. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!