Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Létezik olyan fa ami jó...

Bán Máté kérdése:

Létezik olyan fa ami jó akviba és nem barnítja/szinezi avizet?

Figyelt kérdés
2011. jún. 24. 19:55
 1/7 anonim ***** válasza:
vasfa, mangrove fa, szőlőgyökér
2011. jún. 24. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Persze ki kell forralni őket, vagy sütni! Arra vigyázz, hogy olyan szőlő gyökerét vedd meg, amit legalább 2,5-3 éve nem permeteztek!!
2011. jún. 24. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
A szőlőgyökér is színez enyhén, de nem zavaró, a halak is szeretik, nyugodtan tedd bele.
2011. jún. 24. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 Platypus ***** válasza:
100%

A vasfa és a mangrove pont a legerősebben színező fafélék. A red moor alig színez, a szavanna gyökér is csak enyhén, hamar elmúlik ez a hatásuk.

Kifőzni/sütni nem ajánlott a fákat, lerövidíti az élettartamukat. A jól kiáztatott fák nem színeznek.

2011. jún. 24. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
az akvarisztikában nálunk már eleve kiáztatva árulják
2011. jún. 24. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Ez lutri. Vasfám pl volt ami egyből lemerült, meg volt ami repkedett. A repülős egyik felét beástam a kavicsba.

Volt aminél egy heti vízcsere mellett, semmi jelentős barnulást nem tapasztaltam, de egy nagyon rosszat is sikerült vennem, amit 3x kifőztem, utána hónapokig áztattam, végül félredobtam, mert még mindig ereszti magából a barna lét. Ez utóbbit terráriumba tudom használni, másra nem jó.


Mangrove-t is vettem, az is fogott, de nem olyan vészesen. Nem főztem ki. Elsőre felrepült, nagy köveket raktam rá, majd 1 hónap mulva levettem róla és akkor már lent maradt. Idővel veszített a színéből, kellett egy fél év neki, mire jó lett.


Vékony gyümölcsfa ágakat is szoktam néha berakni, azoktól semmi barnulás nincs, azon inkább a fehér penész jön elő, de le tudom mosni szivaccsal úgyhogy ez nem gond :)


Szőlőgyökerem még sosem volt, pedig jól néznek ki.

2011. jún. 25. 04:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 gfero ***** válasza:
red moor ami nem színez és szép is
2011. jún. 25. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!