Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Létezik olyan növény amit...

Bán Máté kérdése:

Létezik olyan növény amit földbe kell ültetni és a levelét és a szárát a vízbe lehet lógatni?

Figyelt kérdés
2011. szept. 17. 12:14
 1/7 anonim ***** válasza:
virágföldbe, vagy akváriumos táptalajba akarod?
2011. szept. 17. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
az mind1 az a lényeg h csak a levelét kelljen belelógtani de mondjuk jobb lenne a virágföld
2011. szept. 17. 12:24
 3/7 Platypus ***** válasza:
Van olyan növény, ami mindenestül víz alatt él. Meg olyan is, aminek a töve víz alatt van az alsó leveleivel együtt, a teteje meg kinő belőle. Olyan nincs, aminek a töve víz felett van, a levelei meg benne. Teljesen értelmetlen evolúciós szempontból, víz alatt kevesebb a fény.
2011. szept. 17. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Én szedtem valami bacopa monnieri -hez hasonló növényt egy tónál (tóból) de láttam, hogy a gyökere a földből jön ki ezért azt úgy raktam hogy alulra mosott virágföld, és feltöltöttem vízzel, kicsit fekete lett a víz és nem is nagyon ülepedett le, de halak nem voltak benne, csak szórakoztam, a növény fölé egy lámpát, aztán szépen kinőtt a vízből, volt több ilyen szál, jól nézett ki, aztán raktam bele egy szűrőt is.


Szerintem az összes mocsári növénnyel el lehet ezt játszani. Vizi hortenzia, Ludwigia repens..ezek is olyanok, hogy kinőnek a vízből, és akkor a teteje már szárazon van, ott is hozza szépen a leveleit, sőt még virágzik, bár nekem még nem virágzott.


Meg van egy darab Acorus növényem, az is mocsári, azt csak egy gömbakváriumba 5cm vízbe raktam, hogy a levele kilóg, csak a gyökere van vízbe.


Meg a hemiantus cuba is van nekem egy gömb akviba 5 centis vízbe, az alatt akváriumi táptalaj van, de így jobban nő ez a növény, mint ha akváriumba lenne. Kicsit kilógnak a levelek a víz fölé, így a levegőből tudja szedni a CO2-t és nem kell neki azt adagolni külön.

Persze így halat nem lehet rakni mellé, mert ahhoz kevés a víz.

2011. szept. 17. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Nem találtam róluk jó képet, de úgy mint itt enél a tónál vannak kilógó növények, és alul végülis lehet virágföld.


[link]


Ilyenbe tudsz ültetni Vizi hortenziát, ludvigia Repens-t, bacopa munnierri-t



Itt meg van egy ilyen acorus szerűség, ez már elég szárazföldi, hát de itt a töve kell csak hogy vízbe legyen, a levele nem, mert az elrothad:

[link]



Hemianthus micrantemoides-t meg lehet így rakni, ez olyan 20 centisre megnő max:

[link]

2011. szept. 17. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
De ha azt hogy akartad kivitelezni hogy csak a levelét lógatod vízbe, a tövét nem, akkor hát pl a barátomék kerti tavában vannak ilyen növények is, az olyan hogy a tó szélén van a föld, kicsit magasabban, ott még nem ér a vízbe, onnan jön ki a növény szára, aztán a szára ilyen méteres vagy hosszabb is és az be van dobva a vízbe. Szóval annak csak a levelei lógnak be, de azért a föld is nyirkos ahol a gyökere van, mert alulról biztos kap némi vizet és kitudja hogy a gyökere meddig lóg le a föld alatt? :) Most, hogy ezek milyen növények, meg nem mondom, de jó algásak és rondák az biztos.
2011. szept. 17. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
Szomorúfűz.....
2011. szept. 25. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!