Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Hány cm legyen az ajzat az...

Hány cm legyen az ajzat az akváriumomba?

Figyelt kérdés
Sorolnátok olyan növényeket aminek kicsi a fény igényük?
2011. jún. 24. 22:07
 1/6 anonim ***** válasza:

6 cm

Gömbmoha, jávai moha, hólyagos vízikehely és egyéb cryptocoryne fajok, anubias fajok.

2011. jún. 24. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
És ezek a növények mellé milyen világítás kell egy körül 100 literes akváriumba?
2011. jún. 24. 22:19
 3/6 anonim ***** válasza:
Olyan 30 watt kellene nekik. A sima napfényes cső megnevezése daylight (6400 K), az megfelel.
2011. jún. 24. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

2 db. 18 W-os fénycső szerintem korrekt ilyen növényekhez.

Így variálni is tudod, nem kell egyformának lenniük.

Növényes cső talán túlzás az árnyéktűrőkhöz, de lehetne pl. egy meleg fehér, meg egy hideg fehér cső, jól kiegészítik egymás spektrumát. A növényeknek is jó.

2011. jún. 25. 06:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Régen nekem 2 csővel ment ez 90 literben:

Kicsit fényigényesebb a jobboldali rész

(lilaoepsis, bacopa, rotala):

[link]

A két szélén volt kb 5cm magas a kavics, a közepén meg majdnem nulla. Aztán a jobboldali növényeket kiszedtem (kellett másik akváriumba) és utána már csak 1 neonnal világítottam, (maradt benne jávai moha és anubias nana):

[link]


Később kaptam Murrtól ezt a baloldali nevét nem tudom növényt, de ez már 2 akváriumba is van, és ez itt alig kap fényt, mégis nő egész gyorsan:

[link]


Ezt meg vettem valamikor, ennek letört a fele aztán kigyökeresedett, ezt jól lehet klónozni, ez állítólag vizi hortenzia, hát ennek több fény kéne mondjuk, de még nem döglött ki: [link]

2011. jún. 25. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszi mindenkinek és hable nagyon szép az akváriumod majd én is teszek fel halak nélkül amikor majd járatom hogy majd mit kéne rajta változtatni...:D
2011. jún. 25. 11:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!