Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Kell a növényeknek táptalaj,...

Kell a növényeknek táptalaj, vagy elég így is?

Figyelt kérdés

A kérdésem az, hogy az akváriumomban jelenleg zúzott bazalt aljzat található, ezekbe ültettem a növényeket, és természetesen kapnak tápot, és még Co2-t is. Viszont most egyre több helyen olvasom, hogy egy növényes akváriumba elengedhetetlen a speciális táptalaj. (amilyen pl. ez:

[link]

Mi a véleményetek? Meg tud gyökeresedni, és növekedni a növény a jelenlegi helyzetben? Ti mit használtok?


2011. jún. 25. 19:35
 1/3 anonim ***** válasza:

Ez igazából a növényektől függ.

Az igazán igényesek nem élnek meg a bazaltban, mindenképpen táptalajra van szükségük. Ha 1 watt/liter körüli a világításod, szintén dukál hozzá a táptalaj.

Persze hagyományos növényeset lehet csinálni bazalttal is, nekem is ilyen van, 0.5 watt/liter világítással. Soha nem fog úgy kinézni, mint egy Ada akvárium, de azért ez sem csúnya.

2011. jún. 25. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Hát hemianthus-sal nem tudod befuttatni a bazaltot, annak mindenképp talaj kell, azt már próbáltam, CO2 ide vagy oda, az megdöglik :) HC, vagy HM ebbe viszont jól megél:

[link]

Na dehát sokféle talaj létezik, azt tudom legrosszabb a Sera táptalaj, abba semmi nem él meg :)


Na de mondjuk egy Lilaoepsis az már a bazaltban is tud futni. A bazalt egy elég nehéz talaj különben, hát lehet, hogy egy kicsit széttöri a gyökereket, de még elmegy :)

Nagyobb növényekhez jó.


Viszont az ilyen kis picike előtéri növényeknek jobb a bazaltnál egy akármilyen 1-3mm-es legömbölyített kis apró kavics, vagy homok is.


A JBL Manado egy aránylag olcsóbb táptalaj szerűség, habár azt ki kell mosni használat előtt valamennyire.

Azzal nekem annyi a bajom, hogy olyan könnyű kis pici golyókból áll, hogy nagyon vastagon kéne lerakni, hogy tudjál bele ültetni bármit is, mert minden kirepül belőle :)

2011. jún. 25. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
nekem is bazalt van és tele van növényekkel. rendesen fejlődnek ,igaz nem túl kényes növényeknek de szerintem a bazalt is jó a növényeknek ha nincs helyette speciális
2011. jún. 25. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!