Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » A 'Murr'-féle szűrőről lenne...

A 'Murr'-féle szűrőről lenne pár kérdésem. (? )

Figyelt kérdés

[link]


Úgy szeretném, hogy az eheim PickUp 2010 szűrőmből egy cső megy az akváriumon kívüli dobozba, amiben agyaggolyók vannak, hogy biológiai szűrést is végezzen. A motorvak nagy erőt kell kifejteni, hogy működjön a rendszer? Ha igen, hogy tudnék "spórolni" az energiával?


2011. jún. 26. 11:23
 1/5 anonim ***** válasza:
52%

Ha nem gond, én válaszolok ;)


Ez a szűrő az első prototípus volt, már régóta nem így üzemel. Hát, hol is kezdjem... A rajzodon két hibát is látok: 1. ha nyitott rendszerű oldalpolcos szűrőt csinálsz, akkor olyan magasnak kell lennie, mint az akvárium. Ellenkező esetben egy áramszünet esetén a vákuum miatt leereszt az akváriumod, kifolyik az összes víz. 2. Ahogy felrajzoltad, csak zárt rendszerűként lehet megcsinálni, úgy viszont a motornak a szűrőben kell lennie. Nekem simán visszafolyt az akváriumba a víz, neked viszont csövek kellenek hozzá, mert a másik sarokba szeretnéd eljuttatni (nagyon helyesen).


Most nekem a következő képpen működik:

A szűrőház megmaradt, pont ugyan olyan magas, mint az akvárium. Egy 20 mm vastag cső megy az akváriumból a szűrő aljába, az ülepítőbe. Vákuumos elven működik, megszívtam a csövet, beletettem, a szűrőben és az akváriumban azonos a vízszint. Felfelé szűrőanyagok, majd a szűrő tetején egy belső szűrő pumpájának a feje, egy csövön nyomja vissza a vizet. Nyitott a rendszer, de teljesen biztonságos. Viszont az áramlása ennek is kicsi, használok belső szűrőt is mellette.


Ha az eredeti ötletet valósítod meg, akkor úgy csináld, hogy keveset kelljen dolgoznia a szűrőnek. Ezt úgy érheted el, ha a külső szűrő az akvárium mellett, azzal egy szinten van. Ha túl alacsony és zárt, akkor is nagy vízszint különbséget kell ledolgoznia, ha hablehoz hasonló szűrőt csinálsz, ami az akvárium felett van, szintén nagy az emelési magasság. Az optimális az akasztós szűrőkhöz hasonló elv.


Remélem nem volt túl bonyolult, majd kérdezz még nyugodtan.

2011. jún. 26. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
nem lenne gond, ha Paint-tel egy rajzot csinálnál, és feltöltenéd, hogy hogy lenne az optimális (; köszi a válaszodaz
2011. jún. 26. 11:54
 3/5 foxicom ***** válasza:

Bár nem Murr vagyok, de az ő képét linkelem!

[link]

2011. jún. 26. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
66%

Igen, úgy működik most.

A régit felskicceltem, kb. ez volt:

[link]

De így is elképzelhető:

[link]


Az anyagának nem kell üvegnek lennie, én ezt így kaptam Szentpetytől. Nehéz kialakítani a befolyást, műanyagból egyszerűbb.

2011. jún. 26. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Az eheim PickUp 2010-be szerintem pont nem tudsz ráhúzni csövet beletuszkolni, mer annak ilyen hülye ovális nyílása van. Nem?


Nekem van egy eheim 2008 és egy 2012-esem van, de mindkettő pont használhatatlan erre a célra :)


Viszont vannak 3 ezer Ft körül már mindenféle erősségű vízpumpák, én a tengeri akváriumba is egy ilyen vízpumpával nyomatom ki a vizet egy vödörbe, és ott szűrök, majd onnan folyik vissza a víz az akváriumba.

Persze egy belső szűrő is jó erre a célra, csak az drágább lett volna, azért inkább vizpumpát vettem.

2011. jún. 26. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!