Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Milyen halat tartsak benne?

Milyen halat tartsak benne?

Figyelt kérdés

Sokat olvastam már az akvarisztikáról, de a konkrét kérdéseimre kérnék válaszokat.

Egy 54l-es akváriumom lesz.

Ezek közül gondoltam:neonhal,guppi,algaevő,törpeharcsa,xipho,

Ezek közül szeretnék, nem mindegyikből, hanem arra lennék kíváncsi hogy az 54l-es akváriumban ezek közül melyik fajt lehet eggyütt tartani és melyikből mennyit????


2011. jún. 27. 14:18
 1/8 anonim ***** válasza:

-guppi

-neonhal

törpeharcsa?!?!?!?!?!

2011. jún. 27. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
49%

Kva sokat olvashattál, ha az algaevőt algaevőnek nevezed, és nem egy konkrét fajnak... (pl oto-Macrotocinclus affinis vagy anci Ancistrus temminckii)


xiphot sem tarthatsz 50 literben, ez is bizonyítja, hogy annyira utána olvastál...


Törpeharcsa? WTF? Nevezz meg egy konkrét fajt mert az a törpeharcsa amire lén gondolok, az egy horgász hal.


Amúgy 10 neonhal, 5 guppi (1-2 hím, 3-4 nőstény)

2011. jún. 27. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
0%

Szia!

Nekünk is 54 Literes, és mindegyik van :)


Neonhal: legjobb!! nagyon jól bírják, és szépek is.(10-ből 8 marat)

Guppi: elég kényes, de nagyon szép (nekünk már 30ból 1 sincs -.-")

Algaevő: mindenképp kell, nem bántja a többieket (2-ból 1 maradt)

Törpeharcsa: (nekünk nem bántja most a többit! mind a 2-tő megmaradt) /de van egy sejtésem, hogy a guppik halálához köze lehet :D persze nem biztos)


Xipho-t nem ismerem.


Az állatkereskedésben pedig megkérdezed és elmondják miből mennyit. És hogy melyik melyikkel él együtt.


Neonok imádják a lemezes haltápot!

A harcsák pedig a szúnyoglárvát!

Az algaevő mindent megeszik! :)


Kérdezz az eladótól!

2011. jún. 27. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Az a válaszoló aki 40 akárhány halat tartott az akváriumban az inkább menjen ki a földre kapálni és ne itt írja a hülyeségét.. A kérdező meg ne hallgasson rá! Olyannyira ostobaságokat írt, hogy szégyen volt végigolvasni is.. Nem csoda hogy a halak nagy többsége elpusztult, hiszen konkrétan úgy érezhették magukat mintha kedves gazdájuk egy 1x1 méteres budiban élne és a saját fekáliájában fürdőzne. Nem csoda, hogy még a guppi is kipusztult nála, holott az egyik legstrapabíróbb hal.. Szégyen hogy itt tart ez az ország.. Ennyire primitív emberek tartanak állatokat, és sajnos nem is kevés van belőlük.. Az eladóktól se kérj tanácsot, mert azok többsége (SAJNOS) mindent rád sózna amit csak tud.
2011. jún. 27. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Én is szégyellem magam, amiért végigolvastam ezt a sületlenségeket. Mi az, hogy ennyiből ennyi maradt te primitív lény... Az akvaristáknál annyiból annyi hal marad, amennyit beterveznek a megfelelő méretű akváriumba. Miután lemészároltál közel 50 halat, nem jutott eszedbe, hogy valamit nem jól csinálsz??



Kedves kérdező.

Az én javaslatom mondjuk 8 szivárványos guppi 6 páncélos harcsával, vagy a páncélosok helyett 6 törpe szívóharcsával.

A 10 neonhal is működhet, a kollégával ellentétben melléjük én már semmit sem javaslok.

Jó lennne még például 8 amanda lazac vagy 8 serpalazac, szintén 6 p.harcsával vagy 6 t.szívóharcsával.

2011. jún. 27. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 gfero ***** válasza:
10 neon hal vagy 10 endler guppi+5 törpe szívóharcsa vagy az amanda lazac+a szívóharcsa.páncélost nem ajánlok ilyen kis akváriumba.esetleg kantárost vagy törpét a többinek kicsi ez a hely
2011. jún. 27. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

15db Danio Tinwini


[link]

2011. jún. 27. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, valószínűleg a 10neonhal lesz, vagy az a guppis megoldás amit Murr mondott!!
2011. jún. 28. 11:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!