Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » A leendő akváriumomba gyűjtött...

A leendő akváriumomba gyűjtöttem kavicsot, és kifertőtlenítettem metilén kékkel. A kavicsokat befogta, bele tehetem-e majd az akváriumba?

Figyelt kérdés
2011. jún. 30. 15:15
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Meg kell őket főzni.Megvárod míg a víz főni kezd és beleteszed őket kb 30 percre.Utána mehet az akváriumba.
2011. jún. 30. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
en a homokkal csinaltam igy,nekunk ithol van homokunk,ed szitaval kiszitaltam a kisebb szemeket,es kb 1 kg homokot is,de azt mar kulon.En lemostam,es vagy felet ki is foztem.
2011. jún. 30. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 gfero ***** válasza:
ki kell főzni és egy párszor átöblíteni majd mehet az akváriumba ha nem mészkő.
2011. jún. 30. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
nem gond, ha a metilén befogta?
2011. jún. 30. 16:10
 5/11 gfero ***** válasza:
nem.ha nem zavar hogy kék lett
2011. jún. 30. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
köszi
2011. jún. 30. 16:49
 7/11 Platypus ***** válasza:
Azért nézd meg, hogy pezseg-e sósav vagy ecet alatt. Azok a kövek, amik elég porózusak, hogy befogja a metilin, általában mész vagy homokkövek. Ezek nem alkalmasak az átlagos akváriumokba, mert keményítik a vizet. És vannak olyan halfajok, amik nagyon érzékenyek a rézre, ezek mellé sem ajánlott kék köveket rakni, mert a metilinkék egy réztartalmú méreg.
2011. jún. 30. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Ha jól átmostad mehet bele.Az én akváriumomba a görög tengerpartról gyűjtöttem homokot.Két éve üzemel az akvárium és nincsen semmi baja a halaknak.
2011. jún. 30. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
metilinkék helyett inkább neomagnollal fertőtlenítsd. szerintem sokkal jobb és nem színez
2011. júl. 1. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 gfero ***** válasza:
a kavicsot nem kell fertőtleníteni semmivel főzd 20 percet kb és többszörös átöblítés után mehet az akváriumba.csak arra tényleg figyelj hogy nehogy mészkő legyen
2011. júl. 1. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!