Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Mitől lehet az akváriumüveg...

Mitől lehet az akváriumüveg belülről "szöszös"?

Figyelt kérdés
1 hete félig megtöltöttem az akváriumot, így volt vagy 2 órán keresztül, addig beleraktam a növényeket, ágakat stb. Eddig vártam, hátha magától elmúlik, de még mindig olyan belülről az üveg mintha szöszös lenne, de csak addig ameddig akkor volt feltöltve, tehát a feléig. A Teteje felé haladva is vannak szöszök, de sokkal kevesebb. Mitől lehet ez? Nincs benne semmi élőlény még, csak a növények, ágak, meg az aljzat (bazalt), a víz tiszta a szűrő is működik folyamatosan, napi 8 óra világítás. Mi ez a szösz és mit csináljak vele? Megpróbálom letörölni ma, de szerintem ugyanúgy megjelenik majd.
2011. júl. 2. 12:59
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

ecset algának hívják repülő róka 1 nap alatt letakarítja

[link]

2011. júl. 2. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
De nekem csak az üvegen van, a növényeken nincs. A gyökéren vannak ilyen dzsuvás cuccok, de azt mondták hogy a szerves anyagok miatt ami benne van, de majd eltűnik. Meg előtte ment már 2 hetet és akkor semmi nem volt, csak a múltkori átrendezés óta jelent meg, de akkor csak egy új Anubias került bele, de előtte 1 órát neomagnolban ázott.
2011. júl. 2. 13:20
 3/11 anonim ***** válasza:
Milyen színű?
2011. júl. 2. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Az üvegen lévő szösz fehér, a fán van feketés és fehér is, mindjárt lefotózom.
2011. júl. 2. 13:28
 5/11 anonim ***** válasza:
hát ilyen 2db törpeszívóharcsa is letakarít ilyeneket szerintem
2011. júl. 2. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Nem tudtam lefotózni, kipucoltam a szűrőt és megcsináltam a részleges vízcserét, de újra kezd előjönni! Mi lehet ez? Nem akarok addig halat venni bele, amíg nem tudom veszélyes e ez rájuk nézve.
2011. júl. 7. 10:07
 7/11 Falun ***** válasza:
szerintem ecsetalga... én sziámi algaevőt hoztam az aksiba, most nem látok! :)
2011. júl. 7. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Ez valószínűleg egy gomba fajta, és tényleg elmúlik. A majd, azt jelenti, hogy pár hónap. Algaevőket rakhatsz bele, szeretik, és a salakanyagaik táplálják a szűrőben lévő lebontó baktériumokat, amik elszaporodásával meggyorsítható ennek a gombának az eltűnése.
2011. júl. 7. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 hangszoros válasza:
Ki kell mosni az akváriumot ecettel!Egy maréknyi vattára öntesz tiszta ecetet,és az üres akvárium üvegét,jó alaposan áttörlöd,ez minden gombásodást és algát megöl 3-4-szer forró vízzel átmosod.Utána jöhetnek a kövek,növények,halak.Ha meg csinálod garantált ,hogy nem jön vissza a szőrösödés!
2011. júl. 7. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 Doruss ***** válasza:
Hát, azért szerintem szétszedni nem kéne, ahogy az előző írta. Az macerás is, és nem garantálja, hogy nem fog újra megjelenni. Nekem is volt már ilyen régebben, ha jól emlékszem, algakaparóval leszedtem párszor, aztán egy idő után megszűnt magától, ha jól emlékszem. Szerintem ha beáll a biológiai egyensúly és minden rendben lesz, akkor elmúlik. De akkor először halnak vegyél valamilyen algaevőt.
2011. júl. 8. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!