Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Mi lehet a bajuk? És mi a...

Mi lehet a bajuk? És mi a gyógyszer?

Figyelt kérdés
5 halam mindig a szűrő mögé mennek és csak néha jönnek ki lehet hogy fátyol betegség a halas boltba nem tudják megmondani.Ezért help!Mi lehet a bajuk?És amikor kijönnek ilyen gyorsan zsity aztán már vissza is mennek.Hogy lehet kezelni?Parakillt már bevetetük.Ilyen fertötlenítö szert is.Már csak 11 halam van pedig volt 18:(Egy csomo hal meg:(
2011. júl. 2. 19:38
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
A távgyógyítás csodákra képes. Rengeteg tanácsot tudunk adni, főleg, hogy annyit se nyögsz ki, hogy milyen halakról van szó... Azon felül írhatnál az akvárium méretéről, szűrőről, hőmérsékletről, vízcserékről, etetésről.
2011. júl. 2. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
Murr, annyit tudok, hogy 18 halat tart egy 54 literes akváriumban...múltkor egy kérdésben írta...vagyis hát már nem 18 van, mert sorra döglenek szerencsétlenek. :)
2011. júl. 2. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
ááá mind 1 normális helyen teszem inkább fel a kérdést.
2011. júl. 2. 19:48
 4/14 anonim ***** válasza:

:D

Viszlát, öröm volt önnel tárgyalni.

Valóban mi vagyunk a hülyék... :(

2011. júl. 2. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 gfero ***** válasza:
100%
azért döglenek mert túl vannak telepítve és mivel egyfolytában mindennel ami lehet nem is jó gyógyszerezed meg utána nem tudom mivel fertőtleníted megmérgezed a halaid.és az összes lebontó baktériumokat is kinyírod folyamatosan így az összes halad el fog pusztulni.de lehet hogy máshol jobbat írnak majd.
2011. júl. 2. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
annak köszönöm akinek szorult egy kis segitőkészség.Akinek meg nem azt nem értem minek használja ezt az oldalt gondolok az elsö válaszolora..
2011. júl. 2. 20:04
 7/14 anonim ***** válasza:
Hmmm...megnézheted egy rakás válaszomat, 95%-a segítőkész és szakmai tartalmú, de az ilyen értetleneknek, mint te, nem lehet normálisan válaszolni...főleg hogy egyszer már TE oltottál még le engem, hogy ÉN nem tudok halat tartani. Hát...nem úgy néz ki :)
2011. júl. 2. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
engem nem érdekell hogy 95 százalékos vagy.Tőlem lehetsz 100 százalékos is az se érdekell.De én normális válaszokat kérek és ha annyira szakmai válaszaid vannak most miért nem tudtál szakmait írni?Különben is 85 százalék van kiírva
2011. júl. 2. 21:19
 9/14 anonim ***** válasza:

Ismét bebizonyosodott a szövegértési nehézséged, mint múltkor is. Azt mondtam, hogy 95%-ban adok szakmai válaszokat, a többi pedig ilyen, amit neked is írtam, mert értetlen vagy és tök mindegy mit ír az ember, nem érdekel téged. Nem azt írtam, hogy a pontozási százalékom 95...hány éves vagy, most komolyan? 13-nál nem gondollak többnek...


De akkor tessék, leírom mi a baj:

A halaid száma kb. 200 literre való, és semmiből nincs annyi egyedszám, amennyi kellene. Gondolom értelmes szűrésed sincs, nincs élő növényed, szar kajával etetsz (pl. lemezes, vagy akármilyen száraz). Mivel a halak stresszelnek (mert nincs meg a megfelelő egyedszám egyes fajokból, viszont amúgy meg totál túl van telepítve), legyengül az immunrendszerük, amit te még tetézel a szar kajával, az akvárium nem megfelelő karbantartásával. A heti 30%-os vízcseréd hogyan csinálod (ha csinálod egyáltalán?) Használsz valamilyen szert a vízbe? Amúgy meg most ilyen "fertőtlenítőkkel" többet ártasz, mint használsz, ha van szűrőd, akkor kiölted benne az összes lehetséges hasznos baktériumot, ami abban segítene normális esetben, hogy a halszart meg a kajamaradékokat lebontsa a vízben. Ha ez nincs, akkor a halak a saját szarukban úszkálnak, ami szépen belerohad a vízbe, tele lesz méreganyagokkal és szépen lefertőzi a halaidat, amik sorba döglenek. Ez történik most...gratulálok neked a felelős és hozzáértő haltartásodhoz.


Kielégítő volt a válaszom?? Kicsit visszafoghatnád magad az ilyen megnyilvánulásaiddal, hogy szerinted te jobban értesz a halakhoz, mert ha valóban értenél akkor nem itt tartanál. Nekem soha egy halam nem pusztult el, pedig van egy NANO akváriumom is, eléggé érzékeny halakkal, és van egy 300 literes is afrikai sügérekkel. Kicsit gondolkozz el...

2011. júl. 2. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:

Nem nem kiegélitő.És 54 literre nem 5 hal kell szerintem minimum 10 vagy 15 az nem túlzsufoltság.Könyörgöm hagy békén a hülye válaszaidal Jó?És lehet hogy nem jól tartom őket hiszen kezdő vagyok nem tartok halat 20 éve. Nem VAGYOK ÁLLATTUDÓS ÉS NINCSENEK TENGERIMLAACAIM JÓ?FELFOGTAD?

Biztos neked amikor kezdő voltál egy halat s e halt meg mert te vagy miss tökéletes? lehet hogy állattartó izé jobban értesz hozzá de nem érdekel!Olyanokat kérdeztem akik egy kezdőnek normális válaszokat adnak és segítenek .Nem akik lehurogják "jaj de béna kezdő hülyegyerek". Kérlek felejtüs el egymást vagy ha nem akkkor normális válaszokat írj.

2011. júl. 2. 21:46
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!