Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » A metilinkék az most akkor...

A metilinkék az most akkor gyógyszer, vagy általános fertőtlenítőszer?

Figyelt kérdés
Azt olvastam az oldalon,hogy ez egy gyógyszer.Nem szabad mindig alkalmazni mert a halak immunrendszerük legyengül, és elpusztulnak.A dobozukon azt írták,hogy ez egy általános fertőtlenítőszer, amit enyhe parazitás fertőzésekre, és megelőzésükre használjuk.Most akkor az egy gyógyszer???? Mennyi időnként használjam? És mennyit rakjak egy 10 l-es, és egy 35 l-es akváriumba?Vagy egyáltal használjam fertőtlenítőszerként vízcsere után???Az baj hogyha másnap eltűnik a kék szín???Előre is kösz a válaszokat!!!
2010. febr. 28. 19:00
 1/5 anonim válasza:

szerintem fertőtlenítő, normális hogy a kék eltűnik. Vigyázz a sügerek elpusztulnak tőle!! ( a vitorláshal is sügér)A Sera Aquatant:

[link]

2010. febr. 28. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Szia Én írtam a multkor hogy az gyógyszer.Az öszes ilyen csepegtetősre rá van írva hogy általános fertőtlenítőszer.Ilyen erővel malachitzöldet is csepegtethetnél.A sera aquatan vízelőkészítő.Ez nem az.Ezt csak betegség esetén használd.Vagy ha veszel új halat és bekeversz neki megelúőzésnek 10percre belőle,de ne használd folyamatosan,megint írom,ha a kék szín miatt kll akkor tetra aquasafet használj,az is vízelkőkészítő és kékes lesz a víz tőle.Nagyon szép kék a metilénkéktöl is de egyszerüen nem erre való.Amugy ha nem 50literes az ahi,és nem is 5literesével jön,ahogy megjelölik az üvegen,azt írja h 25csepp 5 liter vízhez.FGyors fejszámolással megkapod hogy 1litert 5cseppel kezelhetsz,tehát pl 11literes akinál 55csepp kell.175 csepp 35liter -10liternél pedig 50 csepp.
2010. febr. 28. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 Salx Narval ***** válasza:
A metilénkék törzsoldat, etilalkoholban oldott metilénkék kristály.Gombás és baktériumos megbetegedéseket lehet vele kezelni.Használata után,max 3-nap, 30%-os vízcsere ajánlott.Csak szükség esetén használd.Ahogy már írta az első válaszadó,új halak fertőtlenítésére, ikravédelemre és gombás betegségek kezelésére, malachit zölddel 1-1 arányban keverve.Folyamatos használata elpusztítja a hasznos baktériumtelepeket is.Ne használd a víz színezésére, nem arra való.
2010. márc. 1. 04:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat!Ez jó információ volt számomra,mert 6 éve folyamatosan használtam, azzal a tudattal,hogy ezt muszáj belerakni, mert ez egy általános fertőtlenítőszer.Egyébként nem arra használtam,hogy kékítse a vízet,mert szerintem ez a kék szín eléggé természetellenes,és jobban szeretem atermészetes dolgokat.
2010. márc. 1. 16:27
 5/5 Salx Narval ***** válasza:
Egy csepp tőzegkivonat éretté teszi a nyers vizet.Nagy bajt nem csináltál,ha nem vitted túlzásba, mert néha nem árt egy kis fertőtlenítés, de csak akkor ha látod, hogy a halak dörzsölik magukat a növényekhez, kövekhez.
2010. márc. 2. 03:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!