Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Mitől van az, hogy ha új...

Mitől van az, hogy ha új halat teszek a 96 literes, gondozott, növényes stb. aksimba, mindig kitör a darakór, vagy csak látható tünet nélkül pusztulnak a halak?

Figyelt kérdés
Unokatesómék 40 literes, növény nélküli, fél éve nem cserélt, zavaros vízű aksijába meg már a 20. halat tették bele, és semmi bajuk?
2008. febr. 26. 15:23
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Nekem is volt már ilyen.

Nem írtad hányszor fordult ez elő. Lehet ,hogy már beteg halat vettél,csak még nem látszott rajta. Nagyon fontos,hogy a vett halat kb 5-10 percig zacskóstól lógasd a vízbe,még ki nem egyenlítődik a hőmérséklet.Én szoktam ilyenkor metilén kék-et venni (elég olcsó) sok halas nem ajánlja,mert vegyszer,de nekem bevált.Abból cseppentek az új halra egy keveset,még külön van .10 perc után csak a halat teszem az akváriumba , a vizet amiben volt az nem. Ill.az akváriumba is teszek a metilénkékből.

Remélem tudtam segíteni!

2008. febr. 27. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
3 hónapos aksi. Első alkalommal a 6 db neon lett pöttyös, majd meg is haltak. Aztán utoljára 4 mollit vettünk, amiből a 2 fekete lett pöttyös, a fehéreknek semmi bajuk. Egyszer meggyógyultak, de hétvégén megint előjött rajtuk. Kezelés során mára megint elmúlt náluk. Közben 3 db guppi és egy szifó "csak úgy" elpusztult. Egy hete pedig nem találok egy bóciát. Eddig már 3 különböző kereskedésből vettünk halat...
2008. febr. 27. 10:59
 3/7 A kérdező kommentje:
A zacskós szoktatást mi is meg szoktuk csinálni, de a vegyszert még csak akkor használtuk, ha már látszott rajtuk a betegség.
2008. febr. 27. 11:01
 4/7 A kérdező kommentje:
Ja, és köszi a választ! :-)
2008. febr. 27. 11:01
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Én válaszoltam az előbb is.

Csak még annyi,hogy nekem 200 literes volt az akváriumom 25 hallal és mind elpusztult.Ugyanugy jártam ,mint te.Ez még az elején volt.Most már minden rendben van.

Nagyon fontos,hogy élő növény is legyen az akváriumban ,mert nekem nem volt és ez is gond volt.Gondolom vízcserét mindig csinálsz a gyógyszeres kezelések után. A metilénkék után nem kell.

Most jutott eszembe:nem szabad sok eledelt adni a halnak,főleg olyat ami lemegy az aljára,mert elbomlik.

És nem ártana 2db alganyalót ill.2 db páncélos harcsát (házmestert)venni,mert minden kajamaradékot megesznek ami az akvárium alján van.

Ne keseredj el ,idővel kitapasztalod majd ,hogy mi a jó a halaknak.

2008. febr. 27. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Élő növény van, részleges vízcserét 2 hetente + gyógyszeres kezelés után végzünk (malachitzöldet használtunk eddig, most Sera Costapurt próbálunk). Van egy plekónk, de nem merek venni még egyet, hátha nem jönnek ki egymással. A harcsát meggondolom, de félek, hogy megint felüti a fejét a betegség, ha újat veszek...
2008. febr. 27. 12:15
 7/7 anonim ***** válasza:
76%

Szija!

Én azt szoktam csinálni, hogy egy edénybe rakok az akváriumi vízből is meg egy kis langyos vizet is és belerakom a halat, hogy megszokja!!!És egyre több sima vizet rakok bele és egy óra múlva mikor tele van az edény akkor öntsd bele!!!Persze a töltögetést kb. negyed óránként végedz, hogy megszokja a vizet!!!Mi ezt szoktuk és tök jól beválik!!! :)

2008. márc. 2. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!