Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Kb.3 hete volt 50%-os vízcsere...

Kb.3 hete volt 50%-os vízcsere, semmi bajuk nem volt a halaimnak. Majdnem az összes neonom meghalt előzetes betegség tünet nélkül, szinte 1ik óráról a másikra. Voltak halak 3), a szűrő aljához tapadva. Ilyet még nem is láttam. Mi lehet?

Figyelt kérdés
2009. szept. 27. 18:20
 1/5 anonim ***** válasza:

Sok hal, de különösen a neonok nagyon érzékenyek a vizminöség változásra - kevesebb vize szabad csak cserélni és akkor is figyelni, hogy ne legyen se keményebbb, se lágyabb, mint elötte, ugyanez érvényes a höfokra is - 1 - 2 foknál nagyobb különbség már elpusztithatja öket.

A szüröre a már megdöglött halak tapadtak rá.

2009. szept. 27. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Nem lehetséges, hogy biztonságosabb szűrő után kéne nézned?:$ Én vizbe szoktam nyugtató és klórmentesítő cseppeket tenni.
2009. szept. 27. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Én Sűrőbben cserélném a víz 20 %át...Amugy a vízcsere nem hinném hogy okozta.De tuti sűrűbben kéne vizet cserélni,de amugy n is 50%ot cserélek max 2hetente,és vörösneonjaim vannak,és azok elvileg érzékenyebbek,és semmi bajuk,másrészt ez a tömeges pusztulás aggaszt..Ez betegség,csak azt nem tudom hogy mien.Egyenlőre vízcsere,míg nem jön valaki okosabb náam,aki megmondja mi ez...Amugy sok betegség lehet,ezt így megmondani senki se fogja tudni,csak találgatni...Üdv Lucky
2009. szept. 27. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 Salx Narval ***** válasza:
Klórtalanítottad a vizet? A hőfokra figyeltél? Tettél bele valami kezelőt? Ellenőrizted a PH-t? 1 órán belüli tömeges halált, az oxigénhiány,vagy a mérgezés okoz.Ill a drasztikus vízértékváltozások.Ilyen mértékű vízcserénél,figyelni kell mindenre. Hetente cseréld a víz 20-30%-át azonos hőfokú Klórtalanított vízre.És legalább, egy papíros PH-t mérj.
2009. szept. 28. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a tippeket.A többi hal azóta is rendben.Szoktam kezelni a vizet cserekor,sok esetben forralom.
2009. okt. 1. 19:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!