Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Az oxigén az algák szempontjáb...

Az oxigén az algák szempontjából jó vagy nem?

Figyelt kérdés
tehát ha oxigén dús a víz az kedvez az algának vagy az kedvez ha o2 szegény?
2011. júl. 5. 21:44
 1/4 Platypus ***** válasza:

Hallottam már, hogy egyesek szerint az ecsetalga szereti az oxigént, de eddig egyetlen hiteles forrást sem találtam a témáról. Ha így is van, ezt akkor sem lehetne kihasználni halkínzás nélkül. A halak számára a minél magasabb oxigénszint az ideális. Az alacsony oxigénszint ront a halak kondícióján, még ha ez nem is látszik egyértelműen.


De könnyen lehet hogy az egész baromság. Eleve, ha ez szempont létezik is, akkor is csak tizedrangú más tényezők után. Az algának először is magas ammóniaszint kell a vízben. Ha ezt bármilyen módon redukálod, az egy értelmesebb kezelése a problémának.

2011. júl. 5. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:
Rossz a kérdés. Ugyanis, ha szépen süt a nap, akkor az algák indítják meg az oxigéntermelést, és ettől oxigéndúsabb lesz a víz. Ha pedig borús az idő, akkor kevesebb oxigént termelnek.
2011. júl. 5. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
rendben értem. köszi a válaszokat. ,de legalább most már jobban fogom tudni. az ammóniám és a fényen kivül mi szükséges még az algáknak?
2011. júl. 5. 22:28
 4/4 anonim ***** válasza:

1W/liter fölötti Daylight fényen, napok alatt is lehet brutális algásodást létrehozni.


Én csináltam növényes akváriumba, de nem direkt.


Pl zöldalgát, ecsetalgát, fonal algát és piros algát (a piros az mint az ecsetalga olyan volt, csak piros szálak). És vettem egy növényt amin volt egy icipici kék alga, pedig lemostam, de mégis napok alatt úgy elterjedt, hogy több helyről kellett utána leszívnom leszívócsővel.


Az összes algát kiírtottam sikeresen, úgy hogy kiszedtem kézzel és leszívócsővel, meg csipesszel mindet, amit láttam. A nagyon piciket is, aztán lejjebb vettem a fényt, 1 lámpát lekapcsoltam és csináltam egy majdnem teljes vízcserét, aztán 2 nap mulva megint vízcsere.


Aztán beraktam 2db törpeszívóharcsát, hogy egyék meg a maradékot, és raktam bele garnélákat is. Így már semmilyen alga nem tud visszanőni, mert ezek mindent megkajálnak :)

2011. júl. 6. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!