Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Milyen algaevő halakat lehet...

Falun kérdése:

Milyen algaevő halakat lehet együtt tartani?

Figyelt kérdés

Én ancira, törpe szívóharcsára, sziámi algaevőre és aymonieri re gondoltam.

Ezek a halak a zöld, barna, és ecset algákat megeszik?


2011. júl. 8. 10:03
 1/7 anonim ***** válasza:

Ha csak algaevésre kellenek ezek a halak, akkor azzal a lendülettel felejtsd el, ahogy kitaláltad. Inkább a kiváltó okot kéne megszüntetni. Igen, ezek az összes algát megeszik, de nem mind mindet. És az ancinak idős korára plusz kaja kell.


Az összeállítás elvileg okés lenne, de az anci idős korára nagyon fogja védeni a területét, egy zsémbes öreg lesz. Az aymonierinek nem kell 5-10 évig élnie ehhez. Ő gyárilag ilyen. A sziámi viszonylag békés, de hogyha kifogsz egy ún. "hamis" sziámit, akkor a hal ill. garnéla állományod látja a kárát. Hát ősszegezve egys min 200-300 literes akvárium kell ennek az összeállításnak, bár én inkább NEM kísérleteznék vele.


Én inkább ezt ajánlom:

1 sziámi, 10 oto, 15-20 Amano garnéla.

2011. júl. 8. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

250 aksim van neonokkal, egy kb. 8cm anci hím és 1 6cm nőstény van benne.

2 aymon, 4 sziámi 4cm, 4 bocia 3cm, sterbai harcsa 5db 2,5cm de oto még nincs csak szeretnék...


4 féle holland tabit kapnak, nem az algairtásra kellenek, hanem mert tetszenek a fenéklakó halak.

2011. júl. 8. 10:24
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Hát szerintem ha raksz még bele pár darab törpeszívóharcsát, azok nem sok vizet zavarnak, viszont szépen takarítanak.


Én egyszer kifogtam egy hamis sziámit. Ment végig sorra a garnélákon és lökött rajtuk egy nagyot, pillanatok alatt vagy 20 garnit leterített. Nagy tarolást végzett, de nem azért, hogy megegye őket, csak szimplán gonoszságból. Nagyon megharagudtam rá és vittem is vissza a boltba, viszont egy órán át kergettem mire sikerült kihalászni.

Olyan gyors volt. Aztán a garnélák legtöbbje helyrejött, csak kellett nekik egy kis idő hogy fel tudjanak kelni :/

Úgyhogy én már a sziámi algaevőktől félek. Többet nem veszek olyat, akár hamis, akár nem :) Voltak akkor neonhalaim is, azokat is bökdöste.

2011. júl. 8. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

én minden halamat tenyésztőtől veszem.. így a neon 50Ft :D

ez a 4 sziámi már kb. 3 hónapja benne van nem vettem eszre hogy piszkálná a többit... elvannak együtt.


törpe szívóharcsából mennyi mehetne bele?

2011. júl. 8. 11:29
 5/7 anonim ***** válasza:
Ekkora akiba biztos összespórolnél néhány szép L-es harcsára. Bár így is kicsit olyan vegyes saláta jellege kezd lenni, de ekkora méretbe szerintem ezek valók.
2011. júl. 8. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

nagyon jól elvannak, az ancik elfoglaltak egy-egy kókuszhéjat, a sterbaik együtt az aksi hátuljában tevékenykednek, stb... mindenki jól elvan úgy veszem észre.


kb. mennyi törpe szívóharcsa mehet bele?

L-es harcsát sak úgy tartanék (gyönyörűek!!!!) ha nem lenne ennyi algázóm már.

2011. júl. 8. 19:44
 7/7 gfero ***** válasza:
algázónak a törpe szívó harcsa a legjobb kellene kb 6-8 db de tehetsz bele algaevő csigákat is.de a teljes algásodást nem oldják meg ezt te kell hogy beállítsd pl.megfelelő szűrés,sokk növény tápozással,ne etesd túl a halakat megfelelő világítás.
2011. júl. 8. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!