Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Mi lehet a baja a bettámnak?

Mi lehet a baja a bettámnak?

Figyelt kérdés
Az akváriumomban a többi hal mellett egy hím betta és három nőstény betta van. Az egyik nőstény betta mindig bebújik a szűrő mögé, sőt egyszer be is úszott a szűrőbe. Kivettem a szűrőből, a szűrőt is kivettem egy pár percre az akváriumból.A betta alig úszott, sőt nem is evett. A szűrőt visszatettem, és megint beúszott möögé.Mi lehet e baja?Lehet, hogy a hímtől fél? Ugye nem beteg?
2009. márc. 30. 19:14
 1/5 anonim ***** válasza:
Biztosan fél.Nem szabad őket együtt tartani, célszerű őket egy szúnyoghálófélével leválasztani ugy , hogy csak a lányok férjenek át ha átakarnak menni ívni.
2009. márc. 30. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszodat!
2009. márc. 30. 21:00
 3/5 anonim válasza:
nekem a hím megölte a nöstényt!!!és elkotorta a kövek alá!!és fogalmam sincs h miért?!
2009. márc. 31. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Nem szabad őket együtt tartani, a betták a nevükből is tudható, harcoshalak.Sajnos több nem tartható együtt.Ha mégis tartanál, akkor esetleg nőstényekből többet.De hímet vagy nőstényt és hímet nem lehet.Ilyen a természetük.Párzásnál a lány átmegy a fiúhoz, akkor nincs baj, erre a szúnyoghálós elkerítés tényleg jó együtt tartási lehetőség.
2009. márc. 31. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Nálunk a lány betták a fiúval voltak tartva,nem bántották egymást!Van az akváriumodba gurámi,guppi,vitorláshal?Ezek ugyanis allergiásak a bettákra,és előszeretettel kergetik,rémisztgetik őket!
2009. ápr. 1. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!