Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Miért ették meg a ramik az...

Miért ették meg a ramik az ikráikat? Fognak még ikrázni a nyáron?

Figyelt kérdés

Pénteken vettem két ramirezit, még kérdeztem is itt, hogy miért kergetik egymást. Aztán tegnap a nőstény lerakta az ikráit. Persze nem a kókuszdiókba, vagy az enchidorus leveleire, csak random a sarokba ásott egy lyukat és oda.

Máig őrizték, ma délben viszont elmentem itthonról és most azt látom, hogy alig van 1-2, de azt is ép zabálják ^^.


Szerintetek mind megpenészedett??? Milyen időközönként fognak ikrázni?


2011. júl. 11. 13:52
 1/1 anonim ***** válasza:

Geophagus lévén, nyilván elsősorban ás egy lyukat, és oda ikrázik. Levélre, kókuszba legfeljebb a nőstény, ikrázástól megbomlott elméjének zavarodott válogatása végett ikrázik.

Mivel generációk óta őket sem a szüleik nevelték, ezért halvány fogalmuk sincs, hogyan kell védeni, és nevelni az ikrákat. Annyit tudnak, hogy valamit kell velük kezdeni, így jobb híjján megeszik őket.

De akár még jó nevelők is lehetnek (sokadik próbálkozásra) de ha nincs precízen beállítva a kémhatás, keménység, hőmérséklet, (és nincs penészedés gátló) természetesen az összes ikra megpenészedik, semmi esély a túlélésre. (1 °C ingadozástól elpusztulhat az összes)

A penészeseket akkor is eszik, ha jó nevelők, tehát maga az ikraevés még nem gond, azt kell megfigyelni, melyiket eszik.

Az újra ikrázás változó. Előszöris meg kell várni, hogy elteljen a nevelési időszak. Ez mondjuk 1 hónap. Utánna minőségi élő, fagyasztott, és vitaminozott étrend mellett, kis idő múlva ismét várható ikrázás.

2011. júl. 11. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!