Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » A Resun AC-500-as légpumpától...

Foxicom kérdése:

A Resun AC-500-as légpumpától nem tudtam semmit aludni! Most mit tegyek? Van annyi pénzem, hogy tudok venni egy Eheim-et! De megérné?

Figyelt kérdés
2011. júl. 13. 07:13
 1/5 Platypus ***** válasza:
Vegyél inkább egy belső szűrőt. Sokkal halkabb, csak a csobogó víznek van hangja, és ugyanúgy megoldja a levegőztetést.
2011. júl. 13. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Belső szűrőm van!

Amellé van a légpumpa!

2011. júl. 13. 11:32
 3/5 anonim ***** válasza:

Persze hogy nem tudsz aludni tőle. Ha jól látom nem szabályozható. Ingyen se kéne. Nekem is belső szűrő (Eheim) mellett van egy légpumpa is porlasztócsővel, de csak mert jobban néz ki hogy az akvárium hátsó oldalán jönnek fel egy sorban a buborékok és nem a szűrő okádja őket beborítva a fél akváriumot hogy a halakat alig látni tőle. Szóval csak kényelmi szempont.

Ha levegőztetésre alkalmas motoros belső szűrőd van akkor éjszaka azzal levegőztess, de ha a légpumpára kötött szivacs "szűrőd" (szintén csak dísz sztem) van akkor vegyél egy halkabb légpumpát. Én a szabályozhatót ajánlom mert az minimumon elég halk tud lenni. Én Sera Air 275 R légpumpát használok, és megvagyok vele elégedve, és aludni is tudok.

2011. júl. 13. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

1. Nem érné meg, annyival nem halkabb.

2. Biztos, hogy kell az egyáltalán? Általában nem szükséges külön levegőztetni.

3. Ha föltétlenül kell, akkor olyanokat csinálhatsz, hogy másik helyiségbe teszed a légpumpát, és hosszú légvezetéken vezeted a levegőt az akviba.

Ekkor viszont magasra kell tenni a készüléket, mert a elvileg nem lehetne túl hosszú, de ha magasan van, akkor elbírja hosszabb csővel.

Vagy ha az akvárium alatt van szekrény, vagy a közelben bármilyen szekrény, ilyesmi, akkor beleteszed a légpumpát egy nikecellel-tojásos dobozzal kibélelt cipősdobozba, a dobozt a szekrénybe, az elég erősen lehalkítja.

Ha viszont az akvárium alá teszed, akkor kell rá visszacsapó szelep!!! Fontos!

2011. júl. 13. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Még annyi, hogy ez a hangos-halk... elég szubjektív dolog, hiába mondja valaki, hogy ez, meg ez halk, lehet, hogy neked hangos. Továbbmegyek, ha kipróbálod a boltban, szinte némának hat, éjszaka meg mint ha légkalapács szólna.

Valaki még a buborékozástól se tud aludni, tehát tökindegy, milyen a légpumpa. De ha ettől nem tudsz aludni, a többitől se igazán fogsz.

2011. júl. 13. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!