Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Meggyfatuskót lehet akváriumba...

Könnyező kobra kérdése:

Meggyfatuskót lehet akváriumba tenni kérgestől?

Figyelt kérdés

Rendesen előáztatva,kifőzve csak a kérge maradna.

Ja és sose volt a fa permetezve még.


2011. júl. 16. 19:56
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
kérget nem ajánlanám
2011. júl. 16. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Szerintem nem gond, de ne nagyon főzd meg. Úgy túl hamar szétmálik.

El fog kezdeni korhadni, lassan rohadni, de jó szűréssel vízcserékkel nem gond.

2011. júl. 16. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 Salx Narval ***** válasza:
Ha jól értem, lehántanád a tuskóról a kérgét és az menne a vízbe? Ebben az esetben én sem tanácsolnám a főzést.Vegyél a gyógyszertárban csersavport és csersavporos vízben áztasd 2-3 hétig, hetente cserélve a vizet és pótolva port.A csersavpor jól konzervál és keményít,kicsit színez is( aránylag olcsón kapható ).10 liter áztatóvízhez 1 kávéskanálnyi kel kb.
2011. júl. 17. 03:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Nem hántanám le a kérgét,kérgestől menne bele.

Nagyon apró gyökerek is vannak rajta,meg ha leszedném a kérgét úgy elmenne az eredeti hatása a látványnak.


Olvastam valamerre olyat is hogy kifőzött falevelet is lehet dekorációnak használni.Valamilyen biotóp akváriumba.


Gondolom akkor nem gond a kéreg rajta?

2011. júl. 17. 07:54
 5/11 anonim ***** válasza:

Levelet meg pláne nem kell kifőzni.

Am. a kéregnek 1 hátránya van, bevihetsz valamit az akviba. Élősködők lehetnek alatta, gombák, ilyesmi. Forrázd le, de ne főzd meg.

És inkább teljesen kiszáradt fát szabak akváriumba rakni, mert a "nyers"-ből oda nem illő anyag ázik ki.

De maga a kéreg nem probléma, van, aki csak kérget (platán) rak bele.

2011. júl. 17. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Ok,köszi!


Ez a fa ki volt száradva,szóval már nem élt.Én is a forrázásra gondoltam,nehogy szétfőjön.

Szóval ha leforráznám,talán megúsznám a különböző nem akváriumba való gombák és stb.-ik behurcolását.

2011. júl. 17. 08:40
 7/11 anonim ***** válasza:

Így van, és mivel már ki van száradva, erre így még kisebb az esély.

Ha az elején mégis el kezdene bepenészedni, (fehér nyálkás réteg) az sem baj. Le is súrolhatod róla, az algaevők is megeszik, nem ártalmas.

2011. júl. 17. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 Salx Narval ***** válasza:
A kéreg ilyen szempontból jobb és időállóbb, mint maga a fa.Bocsi én úgy értelmeztem, hogy csak a kérge menne az akváriumba, de ha egyben marad, feltétlenül javasolnám a csersavport és a hosszabb áztatást, mint már írtam.Amúgy mekkora átmérőjű lenne?
2011. júl. 17. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
18 X 34 cm lenne.
2011. júl. 17. 21:03
 10/11 Salx Narval ***** válasza:
Hát, szép darab nem mondom.:D Minden esetre én nem tenném bele addig az akváriumba, amíg nem tökéletes az állapota. Úgy értem, hogy a csersavas áztatást és vízcserét addig folytatnám, amíg teljesen áttetsző nem marad az áztatóvíz.Karvastagságú öreg szőlőgyökérnél, nekem ez 3 hétig tartott heti vízcserével, a 4 héten maradt tiszta a víz és a gyökér ( itt már nem csersavaztam ), közben többször lesikáltam róla a kicsapódásokat.KB 25 éve van az akváriumban, de azonkívül, hogy fekete és algás, más baja nincs.Sok sikert és főleg türelmet, nehogy túl korán beletedd, mer aztán cserélgetheted az akváriumban a vizet:D
2011. júl. 18. 02:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!