Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Ez a két féle rák, ez nem...

Ez a két féle rák, ez nem ugyanaz?

Figyelt kérdés

Procambarus alleni - Kubai kékrák vagy Világító kékrák

Procambarus Clarkii sp. blue - Amerikai kék rák


2011. júl. 17. 13:37
1 2
 11/15 A kérdező kommentje:
Hát igen. Nem merek mellé rakni semmit, mert nagy ollója van és a szúnyoglárvát is apróra vágja :)
2011. júl. 18. 01:47
 12/15 Platypus ***** válasza:
Ez két különböző faj! A Procambarus a nevükben a nemzetség, ahová tartoznak, az allenii illetve a clarkii meg a fajlagos különbség, ami megkülönbözteti a nemzetség tagjait egymástól. Például a Canis lupus a kutya latin neve, a Canis latrans meg a prérifarkas, és a kettő nagyon nem ugyanaz. Tehát az általad említett két faj közeli rokon, de mivel külön fajok, ezért egymással nem képesek szaporodni. Lehet, hogy neked laikusként nem sok különbség van, de azért vannak a biológusok, hogy kikutassák ezeket a dolgokat. És akvarisztikai szempontból az is előfordulhat, hogy 2 tök hasonló állatnak eltérő igényei vannak, szóval nem árt erre odafigyelni.
2011. júl. 18. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 A kérdező kommentje:
Köszi. A kubai pl összeverekszik a társakkal, de azt el tudod képzelni, hogy lehet 5db amerikai kékrákot együtt tartani? Én kötve hiszem, mégis ezt olvastam valahol.
2011. júl. 18. 20:52
 14/15 Platypus ***** válasza:
Nem ismerem a fajt, de pusztán az, hogy a kubai verekedős, nem jelenti azt hogy az amerikai is. A mexikói törpe narancsrák pl. békés. Ha biztosan békés fajt szeretnél, akkor válaszd a Cambarellusokat.
2011. júl. 18. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 A kérdező kommentje:

Naja. Nem az, hogy békéset szeretnék, vagy bármilyet is.

Csak úgy kíváncsi vagyok.

2011. júl. 18. 21:48
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!