Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Kezdő vagyok akvarisztikában,...

Kezdő vagyok akvarisztikában, lenne pár kérdésem, válaszolnátok?

Figyelt kérdés

Tegnap kaptam egy 35l-es akváriumot,ajzattal(valami barna kő),vizinövénnyel és 6db guppival.

Utánaolvastam és mindenhol írták,hogy fontos szűrőt venni.

Vettem egy légpumpát(Sera Precision Air 110 Plus)és egy szivacsszűrőt ami egy kicsi lyukacsos kőszerű valamiből(bocsi a tudatlanságomért)és egy szivacsból áll.

Ezt rádugtam a légpumpára.Remélem így kell.

Az első kérdés,hogy muszáj-e a szivacsnak függőlegesen állni az akváriumban,vagy vízszintesen is ugyanolyan az áramlás?

A bacikról már van fogalmam,hogy kb 15 percig élnek meg víz nélkül,nem szabad kezelni a vizet fertőtlenítőkkel és kell nekik az áramlat(nameg,hogy nem szabad csapvízbe mosni a sziacsot)

Nade ezeket nekem kell megvenni vagy maguktól is megtelepszenek egy idő után?Mennyi idő után?

A másik kérdésem a világítás.A növénynek elég egy sima izzó is ami világít,vagy valami különleges fénycső kell?

Nem tettem napos helyre az aksit,de a szoba elég világos.

Vegyek valamilyen tisztogató halat vagy garnélarákot?Esetleg valamilyen csigát?Mit javasolnátok?

Ha fial a guppi(elég hasas pár nőstény) és nem akarom megtartani a piciket(nem akarok még most nagyobb aksit,félek túlszaporodnak)mit tehetnék?Hagyjam,hogy felfalják őket?Megölni nem tudnám.

Valamint ha nem veszek vízmelegítőt,guppi mellé(később nagyobb aksibba)milyen halat vehetnék?

Ó igen...mégvalami!A növénytáp(aksiba való)nem káros a bacikra?

Előre köszönöm!!


2011. júl. 19. 18:41
 1/4 foxicom ***** válasza:
62%

1.bármilyen helyzetben lehet a szivacs!

2.Három hét üresjárat az első HALAK érkezése ELŐTT!

3.a fontos, hogy az izzó, vagy a neoncső 6500Kelvines legyen!

4.ne vegyél semmilyen tisztogatót!

5.NEM FOG még egyelőre fialni!(főleg a hirtelen betelepítés miatt!

6.Az majd a "nagyobb" aksi méretétől függ!

7.Miért lenne az?? Ha az lenne senki nem tenné bele!


Néhány jó tanács!

Vízcsere hetente 20%+talajporszívózás

Amíg nincs fényed ne használj növénytápot!

Vízcsere előtt egy nappal engedd ki a vizet, ha teheted használj vízelőkészítőt!(pl.: Sera Aquatan)

2011. júl. 19. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 gfero ***** válasza:
100%

hú. ez jó hosszú .

a szivacsszűrő mindegy hogy van berakva.a batériumkultúra a 2-3 héttől fejlődik ki addig nem is lett volna szabad halat tenni bele.a sima világítás nem jó.50 literbe törpe szívóharcsát tudsz venni kb 5-6 db-ot.az ivadékot ha nem teszed külön egy vegyes akváriumba nem szaporodik el mert megeszik őket.a nővénytáp nem káros.fűző nem kell ha a lakásban van télen min.22-23 fok

2011. júl. 19. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen!Tudom,hogy idő mire beáll az akvárium,de mire hazajöttem,már itt uszkáltak(meglepetés a páromtól).Akkor néztem utána és láttam,hogy kell a szűrő.Csak kibírják azért:S
2011. júl. 19. 19:05
 4/4 Doruss ***** válasza:

Hát, végülis kibírják, ha nem is olyan jó nekik. Ezért rossz állatot adni ajándékba...

Különben világításnak ezt ajánlom:

[link] ez viszonylag olcsó, és jó is, csak ajánlani tudom.

Olvass még sokat utána a dolgoknak. Ebbe több halat ne vegyen, nagyobb akváriumba mehet néhány algaevő. De ez a mérettől függ.

Sok sikert!

2011. júl. 19. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!