Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Mit ajánlotok kezdő akvarisának?

Mit ajánlotok kezdő akvarisának?

Figyelt kérdés

Egy 5literes akváriumba milyen felszerelés kell?

És milyen halakat ajánlotok?A sziámi harcosnak jó az öt literes akváriumban ugy ,hogy hím+nőstény ? esetleg még egy guppi vagy neonhal?Maximum hány halat tegyek bele?milyen gyakran tisztitsak?Hasok időd van légyszi mindent írj le!Köszönöm előre is!


2011. júl. 19. 20:41
1 2
 1/15 A kérdező kommentje:
Ja és azt elfelejtettem hogy szerintem gömbölyű lesz!
2011. júl. 19. 20:45
 2/15 anonim ***** válasza:
Egy halat sem szabad gömbakváriumban tartani mert állatkínzás.Én a guppit ajánlom de javaslom ,hogy ne kis akváriumot vegyél mert azt többször kell takarítani!
2011. júl. 19. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
De tudod nem akarok kezdéshez elöször egy kisebbet és ha látom hogy tetszik ez az egész akkor majd veszek egy pl35-50litereset
2011. júl. 19. 20:55
 4/15 gfero ***** válasza:
92%
celofán ,tartósítószer,és egy pár uborka vagy más zöldség vagy esetleg befőtt.
2011. júl. 19. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
Hahaha jobb dolgod nem volt minthogy engem idegesíts! De az elsőt Köszi!
2011. júl. 19. 21:05
 6/15 anonim ***** válasza:
88%

Nekem régen voltak halaim, éveken keresztül, ma már nem foglalkozom ilyennel, mert nagyon drága hobbi lett, de néhány dologban tudok segíteni.

Először is a gömbakváriumban való hal tartás állatkínzásnak minősül, kb. 1 éve ettől zengett a tv és az állatkereskedésben már nem is nagyon adják.

Másrészről 5 liter...Az annyira kevés. :( Ha beírod google-be, akkor egy sziámi harcoshalnak 50 liternyi mozgásteret írnak (bár ezt kicsit sokallom, de akkor is bőven több kell, mint 5 liter), ami tízszerese annak, amibe Te 4-5 féle halat akarsz tenni.

Sziámi harcoshal: Már a neve is mutatja, harcoshal, tehát nem igazán tűri meg a nagy társaságot maga körül. Egy hím és egy nőstény jó párosítás, de még arra sincs garancia, hogy a nőstény másnap is élni fog.

Ha melléjük még guppikat vagy neonhalakat teszel, akkor pedig pláne baj lesz. Guppi csoportosan a víz felső harmadán tartózkodik, ahol a harcoshalak is, nem hiszem, hogy utóbbi díjazná a társaságot.

A neonhalakból is egész csapatot kell venni, mert ők is sokan szeretnek bandázni :)

Igazából ha csak harcoshalat akarsz, akkor nem kell levegőztető, viszont legalább hetente, de inkább gyakrabban cserélni kell a vizüket, hogy legyen benne oxigén.

Ha neonhalat és guppit akarsz, akkor viszont kell a levegőztető is, mert rövid idő alatt elpusztulnak.

Nem akartalak megbántani, de először szerintem azt gondold végig, hogy 5 literes akváriummal ne tervezz... Ha már megvan az a méret, amit még meg tudsz venni, utána kell eltervezni, hogy abban mennyi hal, milyenekkel és hogyan érzi jól magát. Erről nagyon sok honlap szól ha google-ben egy kicsit keresgélsz!

2011. júl. 19. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%

1 db. Sziámi harcos 30 litertől tartható.

1 hím, 1 nőstény nem jó párosítás.

1 hím, 3 nőstény jó arány kb. 70 litertől felfelé működhet.

Guppi 30-40 litertől tartható, kb. 6 hím, nőstényekkel 1 hónap alatt túlszaporodnak az akváriumban.

Neon 70 litertől, és 8 db. tól felfelé tartható.

2011. júl. 19. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

Ja, gömbben semmilyen gerinces állatot nem tarthatsz.

Elsőre is minimum 50-70 liter körül érdemes elkezdeni, ennél kisebb méret működtetése és egyensúlyban tartása elég nagy lexikális tudást, és gyakorlati rutint igényel.

2011. júl. 19. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 kiki81 válasza:
28%
Ha semmiképpen nem akarsz egy picit sem nagyobb aksit akkor csakis a Betta (sziámi harcoshal) a legmegfelelőbb! Labirintkopoltyús és nem kell nekik levegőztető sem! Ha jól tudom a mocsaras rizsföldekről származik ahol nem sok a víz oxigéntartalma és ezért jön a felszínre "levegőzni"! Sokan fikázzák a gömbakváriumot de az még mindíg jobb mint a kereskedőknél az 1 literes kocka "akvárium" amiben tartják!
2011. júl. 19. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%

ez is igaz.....én már évek óta foglalkozom a harcoshal szaporításával és tatásával....ha rám hallgatsz akkor ne 5 literbe rakd!első érv: kb 2 éve 1 hímet különraktam egy 10 literes kocka akváriumba-amit megfigyeltem nem volt kedve semmihez a kavicsokon feküdt alig evett meg stb.....amint visszaraktam a nagyba--mintha nem is az a hal lenne teljesen kiszínesedett(mert eddig a kicsiben el volt halványulva a színe)és boldogan úszott a többi hallal...második érv:igaz hogy levegőztető nem szükséges neki...de sokkal jobban érzi magát fűtővel és szűrővel együtt,sok dús(élő)növényzettel és elegendő úszóhelységgel!...amúgy az úgy működik hogy pl: 50 literes akvárium jó sok növénnyel,felszereléssel,világítással...1 sziámi hím és 8-10 db neon hal!vagy 3-4 nőstény és szintén 8-10 neonhal!

HA MINDENKÉPPEN HARCOSHALAT SZERETNÉL TARTANI AKKOR MINIMUM 30 LITER 1 HÍMRE,FŰTŐVEL!most nyáron nem kell bedugni de télen szereti a 26-29 fokos vizet is!!!!!!!utóirat: inkább tarts guppit:lehet csapatban tartani őket,és nagyon szépek,hamar szaporodnak,és különösebb igényt nem igényelnek,min 50 literes akváriumok,felszerelést! sok szerencsét és KÉRLEK hagyd az 5 liter mert abba se fűtőt se semmit nem tudsz belerakni...most még elvan benne a hal,de ha jönnek a kemény fagyok....amúgy meg sem tud benne fordulni...

2011. júl. 19. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!