Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Kinek van igaza? Aranyhal és...

Kinek van igaza? Aranyhal és vitorláshal

Figyelt kérdés

Mikor megvettem az akváriumomat, alaposan utána olvastam, hogy melyik hal melyikkel rakható egy akváriumba. Az akvarista.hu oldalról letöltöttem egy ebookot, amiben van egy táblázat. Leginkább ezt vettem figyelembe, amikor az aranyhal és vitorláshal mellett döntöttem.

[link]

E szerint a két fajtát lehet közös akváriumba rakni. Már 10hónapja együtt úszkál 4 aranyhal és 2 vitorláshal, eddig nem bántották egymást.

Ma voltam egy akvarista boltban, mert alma csigát szerettem volna venni. Az eladó megkérdezte milyen halaim vannak, és miután válaszoltam, szinte magából kifordulva őrjöngött, hogy ez a két fajta nem tartható együtt és előbb-utóbb kinyírják egymást... és legszívesebben ki sem szolgálna, mert nagyon felelőtlen haltartó vagyok és ki tudja mit fogok a csigákkal is csinálni... (itt azért kíváncsi lettem, hogy mégis mire gondolhat). Hirtelen szóhoz sem jutottam, teljesen megsemmisültem. Végül fizettem és a csigáimmal együtt eljöttem. De még mindig foglalkoztat a kérdés, hogy kinek van igaza? Neki vagy nekem?


Előre is köszönöm a válaszokat!


2011. júl. 21. 15:17
1 2
 11/11 anonim válasza:
Szia. Ugyan ebbe csöppentem én is. Nekem csipkedték a vitorlásaim az aranyhalakat. Kicsipték az úszóikat és a hasa alján az úszók tövénél. Meg kellett válnom a vitorlásoktol mert nem férnek meg egymás mellett.
2011. nov. 11. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!