Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Mennyi a brakkvíz sűrűsége?

Mennyi a brakkvíz sűrűsége?

Figyelt kérdés

A csapvíz 1,000 <-- ezt tudom

A tenger 1,023 <-- ezt tudom


A brakkvíz 1.006-1.015 ?

Ezt itt olvastam. Higyjek neki?

[link]



A darázsgébeket 1,004-re raktam,

a boltban csapvízben voltak.

Holnapra még élni fognak?


2011. júl. 22. 00:52
 1/4 anonim ***** válasza:

(rossz link)

Ha meghalnak, nem a só miatt, hanem a változás miatt lesz, de akkor már most is látnál rá utaló jeleket.

Am. a brakkvíz sűrűsége (logikusan) igen tág határok között mozog, sok faj a rendes tengervizet is bírja.

A Darázsgéb elég gyakori, arról tudom, hogy inkább közepestől alacsonyabb sótartalmat szereti, szóval szerintem rendben lesz.


Ha a cikkben van ez az 1006-1015, hát végülis igaz, bár én tágabb határok közé tenném.

2011. júl. 22. 04:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 Salx Narval ***** válasza:
Kedves hable, sajnos csak annyit tudok segíteni, hogy fokozatosan emeld a sótartalmat.Én is csapvízből származó darázsgébet vettem anno és 10-liter/ csapott evőkanál konyhasós vízben tartottam.Valamint 50 literenként 1 kanál keserűsó.Ezt a sótartalmat minden halam jól viselte eddig és a darázsgébnek is jó volt.Gondolom te tengervizet használsz, én ennél is inkább a szoktatási időt tartom fontosabbnak, mintsem a sótartalmat.Annak idején azt a tanácsot kaptam Horn Pétertől , hogy ez így jó nekik.Tengervízből 1-1,5 litert keverj 10 liter akváriumvízhez.
2011. júl. 22. 05:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Köszi mindenkinek. Eddig még úgy látom jól vannak.


Tengeri sót raktam bele, de olyat amivel működik a tengeri akváriumom is, így a só minőségével nem lehet gond, csak a mennyiséggel. Majd minden vízcserélnél egy picit több sót kapnak, de csak lassan. Aztán majd néha kevesebbet is, hogy meg legyen a változatosság.


Rossz a link? A "Brakkvíz biotóp" címszó alatt írják kettővel, hogy:


Hőmérséklet: 21-30°C

PH érték: 7.2-8.3

Fajsúly: 1.006-1.015


Megpróbálom ezt követni, aztán a fene tudja hogy mi lesz.

2011. júl. 22. 15:15
 4/4 anonim ***** válasza:
Igen, már működik (a link) reggel nem adta a titkot.
2011. júl. 22. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!