Hogyan számoljam ki, hogy hány darab alumíniumatomot tartalmaz az 1cm élhosszúságú alumíniumkocka? Az Al sűrűsége: 2,7 g/cm3

Eredmény: 6-szor 10 a 22-en
2011. okt. 31. 09:28
 1/2 anonim ***** válasza:

a(kocka)=1 cm

V(kocka)=a^3=1^3=1 cm^3

ρ(Al)=2,7 g/cm^3

m(Al)=ρ(Al)/V(kocka)=2,7/1=2,7 g

M(Al)=27 g/mol

n(Al)=m/M=2,7/27=0,1 mol

Na=6*10^23

N=n*Na=0,1*6*10^23=6*10^22 db

2011. okt. 31. 11:15
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszi! :)
2011. okt. 31. 11:57