Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Mi van a garnélámmal? Meg fog...

Mi van a garnélámmal? Meg fog halni?

Figyelt kérdés
Mire hazajöttem az egyik nőstény petés garnélám az oldalán feküdt, megnéztem nincs e beakadva a lába, de nem volt. Kicsit megmozgattam, de nem úszott el! :( Néha egyenesbe áll, de aztán újra eldől! :( A többiek jól vannak. Neki mintha a hátán 3 fehér csík is előjött volna. Mi lehet vele? Mit csináljak? :S Nem tudom mióta ilyen, tegnap délután óta nem voltam itthon.
2011. júl. 22. 11:59
 1/3 Platypus ***** válasza:
100%
Ez mérgezésre hajaz. Érdemes lenne egy adag akváriumvizet bevinni egy nagyobb kereskedésbe, és megméretni ammóniára, nitrátra és rézre. Miután kivetted a vízmintát, cserélj le egy jó adag vizet. Ha nitrogénvegyület a probléma, akkor javítani fog a helyzeten, ha már nem késő. Ha réz akkor sajnos nem változtat semmit. A vízcserével együtt nem árt dupla adag vízelőkészítőt használni, az elvileg segít a rézmérgezésen is.
2011. júl. 22. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Szia! Köszi szépen! Sajnos még most értem haza, akkor rohantam melóba. A garnéla még mindig él, de ugyanúgy mozdulatlan, most épp egy növényen csücsül. A többiek úszkálnak. Holnap reggel elutazok és csak délután érek haza amikor már bezár a halas. Nincs itthon vízelőkészítő, se másik akvárium. Tegyem külön a garnélát? De nincs másik szűrőm akkor hogyan?
2011. júl. 22. 18:26
 3/3 Platypus ***** válasza:
Ne tedd külön a garnélát. Forralj vizet, hűtsd le, ezzel meg tudod spórolni a várakozást, így is eltűnik belőle a klór. Ezzel a vízzel csinálj egy cserét, aztán várj és reménykedj. Vízelőkészítőt meg próbálj szerezni, valakit csak meg tudsz kérni hogy vegyen.
2011. júl. 22. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!