Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » A napokban kapok egy sarok...

A napokban kapok egy sarok akváriumot. Az oldalai 80-80cm-es akár csak a magassága, kb 200l. A sügereken kívül, milyen halakat tarthatok benne? Szűrés, fűtés, világítás tökéletes.

Figyelt kérdés
2009. ápr. 5. 10:06
 1/4 kzs ***** válasza:

Először is: célszerű beszerezned egy RO-Ozmóvíz-berendezést. Nem megfizethetetlen, viszont nagyon hasznos kis masina. Ugyanis a csapvíz sok esetben rendkívül kemény, és nagyon lúgos is. (Könnyen lehet a pH értéke akár 9 is, ami gyors pusztulást okozhat. A karbonát- és összkeménység van úgy, hogy annyira magas, hogy kimutathatatlan a tesztekkel.)

------------------

Ami a halakat illeti: a lehtőségektől és persze a pénzedtől függ.

Nagyon szép Pontylazacok vannak: Neonhal, Vörös Neonhal, Fekete Neonhal, Rézlazac, Serpalazac, stb. Csapathalak: Ezekből egy 12-12 fős csapat nagyon jól mutatna.

Ajánlani tudom az Ékfoltos Razbórát. Szintén csapathal.

Algaevők: Otocinclus, Sziámi Algaevőhal.

Ikrázó fogaspontyok: Aphyosemion fajok: rövid életű, de kimondottan tarka színezettségű halak.

Labirinthalak: Trichogaster, Colisa, és Betta - ezek is nagyon szépek.

Barbus nemzetség: Rózsás- és Szumátrai díszmárnák.


FONTOS: közelsem minden halat lehet összerakni. Ha konkrét elképzelésed lesz afelől, hogy milyen halakat tartanál, nézz utána szakkönyvekben, és a Neten.

2009. ápr. 5. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Én alapvetően pontylazac párti vagyok.Van Izzófényű,Columbia,Fekete és Vörös fantom.Abba nam, voltam biztos,hogy a kb80cm magas vízoszlop megfelelő e a számukra.Nem magas egy kicsit?Köszönöm a válaszodat.
2009. ápr. 5. 13:47
 3/4 kzs ***** válasza:

Ha ezek a halfajok tetszenek Neked, persze! miért is ne?

Szépek ezek is.

Az akváriumod mérete pedig tökéletes.

2009. ápr. 6. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm
2009. ápr. 7. 19:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!