Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Külső szűrőt szabad leállítani...

Külső szűrőt szabad leállítani estére?

Figyelt kérdés
többen írták hogy ha leállítják akkor meghalnak benne a baktériumok. ha estére leállítom akkor valóban meghalnak ?
2011. júl. 25. 19:49
 1/7 anonim ***** válasza:
ja
2011. júl. 25. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 gfero ***** válasza:
nem szabad leállítani soha.de nem is értem miért akarjátok mindig leállítani?
2011. júl. 25. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 Falun ***** válasza:

ha túl hangos és azért akarod leállítani akkor max. alkatrészt vegyél hozzá vagy cseréld le.

www.akvarista.hu oldalon olcsón találsz.


egyébként NE húzd ki!

2011. júl. 25. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 zsoka79 ***** válasza:
Ne tedd mert a hasznos bacik el pusztulnak. Viszont ha jól meggondolod az akvárium egy keresztmetszete egy folyónak vagy tónak és ott nem szokta a természet le kapcsolni a folyamatokat. Csak a hőmérséklet változik pár fokkal.
2011. júl. 25. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 Salx Narval ***** válasza:
Nézd, azt hiszem egyikőnk sem biológus, azt , hogy mekkora mértékben károsodnak,nem igazán mérte le senki.Az tény, hogy a pangó vízben előbb , utóbb kipusztulnak a hasznos bacik.Az is tény, hogy a talajban lévőknek elég akkora áramlás, amennyit a növények az anyagcseréjük során keltenek.Még ha ki is bírnák, miért kellene kikapcsolni? Inkább írd le mi zavar és megpróbálunk kitalálni valami más megoldást.Ha egyszer kialakult egy akváriumban valamilyen rendszer, nem jó azt bolygatni, folyton változtatni,ki-be kapcsolgatni a szűrőt levegőztetőt, világítást, stb, mert előbb utóbb felborul az egész.A halak is megszoktak egyfajta áramlást, ehhez alkalmazkodtak.Azontúl, hogy károsíthatja a szűrőrendszert a ki-be kapcsolgatás, a halak számára is zavaró lehet.
2011. júl. 26. 06:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Olyat pl láttam, hogy valaki betekerte a külső szűrőt egy paplanba, hogy halkabb legyen, de én nemtudom, az enyém pl teljesen hangtalan, nekem Atman AT-3335 fajta van.


Mondjuk egy akasztós szűrővel, ha olyanod van, azzal nem tudsz semmit se csinálni, mert azok amiket én láttam, mind kerregtek. Persze biztos van közük is halk, ezt nem tudom.

2011. júl. 26. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Salx Narval ***** válasza:
Hát, lehet, hogy nekem aranykezem van a választáshoz,mert eddig bármilyen szűrőt vettem, az mind kifogástalanul és teljesen hangtalanul működik, pedig nem a drágább cuccokat vásároltam.Az is igaz, hogy amelyiket lehet, már az üzletben kipróbálom, ha nem lehet, bár én erre nem találtam még példát, ott biztos, hogy garanciát kérnék a hangtalan működésre.Én is sok helyen olvastam, hogy némelyik hangos.Ha már megvan és hangos, kicseréltetni pedig nincs mód, akkor marad a barkácsolás, kell készíteni egy dobozt habszivacsból, vagy mint hable írta, be kell bugyolálni.Ha viszont a használat során vált zajossá, akkor ki kell alaposan tisztítani, vízkövezni, fertőtleníteni, öblíteni, légteleníteni és újra kell indítani.Ha csobog, akkor egyszerű a megoldás, közelebb kell tenni a vízszinthez az esőztetőt.
2011. júl. 27. 02:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!