Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Ha egy tóba vagy tengerbe...

Ha egy tóba vagy tengerbe belecsap a villám akkor miért nem halnak meg benne a halak?

Figyelt kérdés
Azért kérdezem mert olvastam, hogy egyszer egy ember egy vezetéken keresztül áramot vezetett a halas tavába és meghalt minden hal, aztán az ember is bele nyúlt és ő is meghalt.
2011. júl. 26. 18:03
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
1%

szerintem tóba nem csap bele csak úgy magától a villám,az ember bele VEZETTE az áramot

13L

2011. júl. 26. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
11%
És miből gondolod, hogy ha belecsap egy villám egy tóba akkor nem halnak meg a halak?
2011. júl. 26. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
11%

az édesvíz nem vezeti az áramot, a legtöbb óceán és tenger pedig az.

csak a sósvíz vezeti, és egy bizonyos területen belül minden elpusztul, vagy kicsit megbénul, de 2 perc múlva feléled.

2011. júl. 26. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Ja, értem. köszi a válaszokat.
2011. júl. 26. 18:14
 5/14 anonim ***** válasza:
90%
Az édesvíz nem vezeti az áramot? Akkor miért nem szabad vizes kézzel a konnektorba nyúlni? Szerintem minden víz jó vezető.
2011. júl. 26. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
40%
rosszul írtad. az édesvíz is vezeti csak rosszabbul. a benne levő ásványi anyagtartalom miatt vezeti. a desztillált víz elméletileg egyáltalán nem vezeti az áramot mert abból kivontak minden ásványi anyagot
2011. júl. 26. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
hát jó csaknem nyul bele az ember 220ba vizes kézzel, amúgy az ásványi anyagok miatt vezeti rosszabbul az edesviz az aramot, mint a sosviz.
2011. júl. 26. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
71%
Mióta édesvizűek a tengerek és az óceánok????
2011. júl. 26. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
57%

Már majdnem megvan a megfejtés.


Ha belecsap a villám a vízbe, meghalnak a halak.

Több-kevesebb biztos, hogy meghal. Édesvízben kevesebb, mert az víz ellenállása nagy, ezért kisebb térfogatban hat.

Sós vízben több, mert a só jobb vezetővé teszi a vizet. Persze adott területre ugyanannyi hallal számolva.

(vizes kézze azért veszélyesebb konnekrorba nyúlni, mert a száraz, vagy zsíros bőr mégrosszabb vezető)

2011. júl. 26. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
Köszi az utolsóknak is a választ.
2011. júl. 26. 19:29
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!