Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Ha belecsap a villám egy tóba...

Ha belecsap a villám egy tóba akkor meghalnak a halak?

Figyelt kérdés
2009. febr. 28. 18:14
 1/10 anonim válasza:
79%
Igen.De ha viccesre vennénk a dolgot,sült halakat foghatnánk.
2009. febr. 28. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Milyen egyszerű lenne az élet:)
2009. febr. 28. 18:28
 3/10 anonim válasza:
56%

Szerintem nagyon kicsi az eselye annak hogy toba csapjon a villam mert az nem all ki a foldbol, es mint tudjuk a villam a magasabb dolgokba csap inkabb.


De igy hogy jobban belegondolok nem is csap villam a toba mert akkor mi lenne ha egy oceanba csap nem halhat ki az osszes eloleny.

2009. febr. 28. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
nem hiszem
2009. febr. 28. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Esetleg a villámcsapás közvetlen közelében előfordulhat hog yelpusztul néhány hal, vagy elkábul egy időre. De a víz jobb áram vezető mint a hal teste.
2009. febr. 28. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Amint az előttem lévő írta, mivel a víz jobb áramvezető, mint a hal, ezért az áram a vízben halad, gyakorlatilag mintha "körül folyná" a halat.

Mindemellett az áram nagy része ilyenkor a víz felszínén oszlik szét, mélyebbre nem nagyon megy, így legfeljebb a felszínen úszkáló halakat, vagy akár embert ütheti agyon az áram.

Mivel a sós víznek még jobb a vezetőképessége, így a tengerben, óceánban még kisebb az esélye, hogy ilyen történjen.


Viszont az nem igaz, hogy a vízbe nem csap villám, sőt, pont mivel jó vezető, a villám könnyen belecsap, akárcsak a villámhárítóba (ahol ugyanez a jelenség: nem a házba csap, hanem a fémbe, és az vezeti el a ház körül az áramot, mint a víz a hal körül... :) )

2009. febr. 28. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim válasza:
85%

"Amint az előttem lévő írta, mivel a víz jobb áramvezető, mint a hal, ezért az áram a vízben halad, gyakorlatilag mintha "körül folyná" a halat. "


Részben igaz, részben picit butaság, vagyis csak a megfogalmazás. Nem akarlak letámadni...


Mivel a hal teste is nyálkás, és vezeti az áramot, ő is kap az áramból. Nem tudom melyik vezeti jobban az áramot, a hal vagy a víz, de ha a halon átfolyik elegendő mennyiségű áramerősség, akkor elpusztul. A hal vezetőképesség sok mindentől is függ egyébként, de mivel vízben van, nem adok neki sok esélyt.


Viszont, kétlem, hogy az összes hal elpusztulna a tóban, ugyanis (mint minden vezetőnek) a víznek is van ellenállása. A villámcsapástól távolodva a víz ellenállása egyre jobban nő. A villámcsapás helye körül szerintem elpusztulnak a halak, de ha a villám a tó közepén csap be, a hal meg a parton lubickol, akkor szerintem nem sok esélye van, hogy elpusztuljon... mondjuk ez is relatív, mert milyen messze van a tópart és a villámcsapás helye, ha közel van, akkor lehet éri valami, ha nagyon messze, akkor szerintem semmi...


Másrészt, szerintem nem sok esélye van, hogy pont egy tóba csapjon bele a villám. Általában csak kiemelkedő, magas tárgyakba csap bele a villám, lásd villámhárító, persze kivétel erősíti a szabályt, meg körülményektől is függ.


Remélem segítettem.

2009. febr. 28. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
szerintem csak bizonyos térségben hallnak meg a halak. Ha pl becsap a villám ne mhiszen hogy 15 km-re és meghalnak mondjuk a halak .Lehet hogy 10méteres körzetben igen! :)
2009. márc. 1. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Néhány 10 méteres körzetben elpusztulhatnak és/vagy elkábulhatnak a halak.
2009. márc. 3. 02:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
Viszont mostmár akkor tudjuk hogyan halásszunk: tégy hosszú, fém rudat a vízbe és várd a vihart :-)
2009. ápr. 30. 01:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!